תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראשי יש"ע בקהילת המגורשים באריאל.

הגדל

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין ומנכ"ל המועצה נפתלי בנט הגיעו בשבוע שעבר לסיור בקהילת המגורשים "נצר אריאל" בעיר אריאל בשומרון. השניים נפגשו עם ראשי הקהילה ושמעו מהם על הקשיים ועל העיכובים שמערים עליהם משרד הביטחון בדרך לשיקומם מחדש בבניית בתי הקבע.

 

בקהילת נצר אריאל מתגוררים כמה עשרות ממגורשי נצרים ויישובים אחרים בגוש קטיף אשר בחרו לאחר הגירוש להמשיך את הרוח הכתומה ולבוא  ולחזק את העיר אריאל בשומרון. במקום פועלת ישיבת ההסדר שפעלה בנצרים 'נצר מטעי' בראשות הרב ציון טוויל.

 

בביקורם נועדו ראשי מועצת יש"ע עם ראשי הקהילה ובהם הרב טוויל, אריק יפת, איציק ואזנה, ומנהל פרויקט הבניה אהוד כלפה. הם החלו את הביקור בתצפית לעבר האתר המיועד לבתי הקבע, קרקעות פרטיות אשר נרכשו בכסף רב לפני כשנה וחצי.  במקום נעשו כבר פעולות חישוף והושלמו כל ההליכים הבירוקרטיים עד לקבלת אישור הבנייה המיוחל, אך ימים אחדים אחר שקיבלו את האישור, ועוד קודם שהספיקו להתחיל אפילו את הקמת התשתיות המקום, נכנס לתוקפו צו ההקפאה הדרקוני, אשר לא פסח גם על בני קהילת נצר אריאל, וגרם להם לנזקים ולעיכוב חמור בתהליך הבניה. המגורשים פנו לכל שרי הממשלה ולרשויות ולמינהל האזרחי וביקשו להחריג את פרוייקט שיקום בני גוש קטיף באריאל. צוות חריגים מיוחד שבו היה חבר השר בני בגין יחד עם שר הביטחון ומזכיר הממשלה הבטיח לטפל בסוגיה. מזכיר הממשלה ואנשי המינהל האזרחי הודו שיש כאן מקרה חריג שיש להוציאו מצו ההקפאה, אך למרות זאת ראשי קהילת נצר אריאל הגישו ערער לועדת החריגים אך זו נדחתה לפי שעה והותירה את ההקפאה על כנה. המשמעות היא שבמקום שהמגורשים ייכנסו לבתי הקבע בשנת 2011 יקח עוד זמן רב עד שהדבר יקרה, כל משפחה כבר השקיעה כ - 150,000 שקלים בפיתוח המקום ובהשגת ההיתרים לבניה, וממשיכה לשלם מדי חודש שכירות לקראוון ולחיות בצפיפות נוראה - זאת לאחר קרוב לחמש שנים מאז הגירוש.

 

יו"ר מועצת יש"ע ומנכל"ה קיימו פגישת עבודה עם ראשי הגרעין ודנו עמם בדרכים על מנת לקדם את פיתרון הסוגיה כבר בתקופה הקרובה. ראש מועצת יש"ע שוחח עם יו"ר השדולה למען ארץ ישראל בכנסת ויו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין וביקש ממנו לקיים בהקדם סיור של השדולה בעיר אריאל ובקהילת נצר אריאל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד