תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הרכבת תכנס מיד לתחנת ברוכין מערב...

הגדל

שר התחבורה ישראל כץ (ליכוד), הנחשב למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר השבוע בשומרון ודן עם ראשי ההתיישבות באיזור בקידום תוכניות התחבורה לאיזור השומרון ובנושא הקפאת בניה ביהודה ושומרון.

במהלך הסיור ביקר השר בישובים רבים בשומרון, ביניהם הר ברכה, שכונת השומרונים, איתמר, גבעות איתמא כולל חוות "גבעות עולם", ברוכין וברקן.

בישוב תפוח חנכו שר התחבורה כץ וראש מועצת שומרון מסיקה את כביש הגישה לישוב.

בטקס חנוכת הכביש שיבח ראש המועצה מסיקה את פועלו של השר כץ למען התחבורה ביהודה ושומרון וקרא לשר לפעול לחידוש תנופת הבניה ביהודה ושומרון.

בתגובה הצהיר השר כץ בנאומו:"בעוד ארבעה חודשים תחודש הבניה ביהודה ושומרון במלוא התנופה. לעולם לא יעקרו יותר ישובים ממקומם - לא ישובים יהודיים ולא ישובים ערביים, תושבי השומרון ישארו במקומם לנצח נצחים".

במהלך הביקור בישוב ברוכין פנה ראש מועצת שומרון, גרשון מסיקה, לשר כ"ץ, וביקש ממנו שיפעל אצל ראש הממשלה נתניהו לחתימה על תכניות המתאר של ברוכין ורחלים על מנת ששני ישובים אלו, הקיימים כבר שנים רבות, יופסקו להיות מוגדרים כמאחזים.

במהלך הסיור הצהיר השר כץ כי הוא מתכנן להקים רשת מסילות ברזל לרכבת ביהודה ושומרון. לדבריו, הרכבת תוקם בסיוע גורמים בינלאומיים ועתידה לחבר את ג'נין לרכבת העמק, וכן לרכבת בירושלים.

"המטרה היא שינוע של נוסעים וסחורות לכל היעדים בשביל השלום", אמר כץ. "יש מקום להידברות - יהודים היו ויהיו פה לנצח נצחים", הוסיף

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד