תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לפיד בהתיישבות

הגדל

העיתונאי והמגיש יאיר לפיד סייר השבוע ביהודה ושומרון כאורח מועצת יש"ע בשיתוף המועצות האזוריות שומרון ובנימין. 

הסיור החל בכוס קפה במסעדת "הצריף של תמרי" בחוות יאיר שעל יד היישוב נופים, שם פגש לפיד את ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה. משם המשיך לפיד מלווה ביוסי דגן יועץ ראש המועצה ומנהל היחידה האסטרטגית במועצת שומרון לאזור התעשייה ברקן. בחוות גבעות עולם התכבד מגיש הטלויזיה בטעימות של גבינות ויוגורטים אורגניים, וביישוב אלון מורה, במרומי הר כביר, נפגש לפיד עם בני קצובר יו"ר ועד מתיישבי השומרון.

לפיד המשיך לשכונת היובל ביישוב עלי שבבנימין, שם שמע סקירה על השכונה העומדת בפני איום בג"ץ, על היישוב ועל האזור הצופה אל תל שילה, המקום בו עמד משכן שילה. הוא נועד לארוחת צהריים בבית הנמצא בסכנת הריסה בעקבות הסוגיה המשפטית יחד עם יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, מנכ"ל המועצה נפתלי בנט, יו"ר הועד המקומי עלי קובי אלירז, ועם תושבות השכונה.

לפיד המשיך ליישוב קידה, יחד עם תושב המקום יאיר הירש, מנכ"ל בית הבד "משק אחיה", קיים שם תצפית מרהיבה לעבר בקעת הירדן, ופגש את ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה. הסיור התקיים במסגרת פרוייקט סיורים ביהודה ושומרון המתקיים במועצת יש"ע יחד עם המועצה האזורית שומרון והמועצה האזורית מטה בנימין.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד