תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עצמאות והתיישבות

אבי רואה, פנחס ולרשטיין ודני דיין בטקס יום הזיכרון בואדי חרמייה (הגדל)

אלפי מבקרים הגיעו לחניוני צה"ל בהתיישבות שהיו פתוחים לרגל יום העצמאות לקהל הרחב באפרת, בקרית ארבע, באריאל, בבקעת הירדן, במעלה אדומים ובכרמי צור – יחד עם חיילי צה"ל, תצוגת כלי נשק וכלי רכב צבאיים, ומתנפחים והפעלות לילדים.

בחניון צה"ל באורנית התקיים אירוע חגיגי לרגל חגיגות חצי יובל להקמת היישוב שבו נטלו חלק כ 20,000 איש מכל רחבי הארץ. ראש המועצה המקומית אורנית הודה באירוע לצה"ל על הארגון המשותף של האירוע, ועל העזרה והסיוע להצלחתו, ובירך את החוגגים הרבים. הוא סיפר על הבמה כי אורנית נמצאת בתנופת התיישבות קליטה ופיתוח, ואיחל ליישובו עוד שנים רבות של שגשוג וצמיחה.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שהשתתף באירוע אמר בנאומו כי "כשאנחנו חוגגים באירוע אחד גם 62 שנה לעצמאות ישראל, גם 25 שנה לישוב אורנית וגם מצדיעים לצה"ל לכאורה אנחנו מערבבים שמחה בשמחה אך זה רק לכאורה, כי עצמאות ישראל, שגשוג ההתיישבות ועוצמתו צה"ל הם פנים שונות של אותה סיבה למסיבה".

ראש מועצת יש"ע הוסיף בהקשר אקטואלי כי "נושא ההתיישבות והמשך הבנייה מציב היום את האתגר  הגדול ביותר לעצמאות ישראל. עצמאות הלכה למעשה פירושה שנדחה את הלחצים הזרים. נקבל החלטות בעצמינו ונחדש את הבנייה בשומרון, ביהודה ובירושלים".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד