תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שדולת ארץ ישראל בכנסת בגבעת היובל

הגדל

במסגרת סיור באזור בנימין אשר נערך בשבוע שעבר, הגיעו חברי שדולת א"י בכנסת לשכונת היובל ביישוב עלי. זאב אלקין יו"ר השדולה: "ברק מתחמק מהפיתרון. להגיד שבעוד שישה חודשים, יהיה יותר מתאים לדון בנושא הינו דבר מגוחך, אנו דורשים באופן חד משמעי הכשרת שכונות היובל וחרשה" 

במסגרת סיור באזור בנימין, הגיעו חברי שדולת א"י בכנסת לשכונת היובל ביישוב עלי. שם, הם הביעו התנגדותם להצעתו של שר הביטחון אהוד ברק לדחות את תשובת המדינה לבג"ץ לעניין הריסת הבתים בשכונת היובל בישוב עלי ובחרשה. זאב אלקין יו"ר השדולה: "ברק מתחמק מהפיתרון. להגיד שבעוד 6 חודשים, יהיה יותר מתאים לדון בנושא הינו דבר מגוחך. הדם של התושבים יהיה פחות שווה בעוד חצי שנה ? אנו קוראים לשר הביטחון לא לגרור רגליים אלא להודיע לבג"צ על הכשרת שתי השכונות חרשה ויובל, מנימוקים של צדק וזכויות האזרח"

 

ח"כ דנון מהליכוד אשר גם הוא השתתף בסיור היום הדגיש כי "הערכים של עיטורי העוז והמופת לא ניכרים בהתנהגותו של ברק בעניין שכונת היובל, שברק יסתכל בעיניים של מרים פרץ ושל שרה קליין ויאמר להן שהרס הבתים הוא הפרס לאויבנו על מותם של רועי ואלירז ז"ל."

ח"כ אורי אריאל ,ציין כי "כל הבריחות של שר הביטחון מההכרעה לא יעזרו, השכונות האלה יגדלו ויתפתחו, ואנו בשדולת א"י ניאבק למענן עד שעלי תהפוך בעז"ה לעיר ואם בישראל".

 

במהלך הסיור קיבלו חברי הכנסת הסברים מפורטים על אזור בנימין מפי ראש המועצה אבי רואה, וממזכ"ל אמנה, זאב חבר (זמביש), אשר עמד על היקף הפגיעה של הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

יו"ר השדולה ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), הדגיש כי "היום ברור ששר הביטחון אינו מתכוון כלל לחדש את הבניה כעבור 10 חודשים וראש הממשלה זורה חול בעיניים כשהוא מבטיח לחדש את הבניה. "זה יקרה", אמר אלדד, "רק אם נאמני א"י בכנסת יפעילו לחץ מסיבי על נתניהו לעמוד בהתחייבויותיו הפומביות ולהניע מחדש את גלגלי התכנון והבניה שברק מתכוון לתקוע לנצח".

למקום הגיעו למעלה מעשרה ח"כים, מכל הסיעות החברות בשדולה ובהם ראשי השדולה זאב אלקין, ואריה אלדד, סגניות השר לאה נס וגילה גמליאל, יו"ר סיעת ש"ס אברהם מיכאלי, יו"ר סיעת הבית היהודי זבולון אורלב, ניסים זאב, דני דנון, כרמל שאמה, ציפי חוטובלי, מיכאל בן ארי, אורי אריאל, אורי ואורבך.

חברי שדולת ארץ ישראל ביקרו גם ביישוב אדם, וכן באתר 'תל-שילה' שבו נתבקשו חברי הכנסת לפעול על מנת שיוכנס לרשימת אתרי המורשת הלאומית לצד מערת המכפלה וקבר רחל.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד