תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שר התשתיות בתל שילה : "כאן חיה המורשת של העם היהודי"

הגדל

שר התשתיות הלאומיות, הד"ר עוזי לנדאו השתתף בסיור בבנימין שעסק במשק המים. הוא ביקר במכון לטיהור שפכים בטלמון ולאחר מכן המשיך לחרשה, לתל שילה ולמרכז המבקרים ביקב פסגות.   

בביקור במתקן הטיהור בטלמון אמר השר לנדאו: "לא נזרים אף טיפת מים לעיר הפלסטינית החדשה "רוואבי" עד שלא נראה לאן הם מזרימים את הביוב". אפם הפלסטינים רוצים לקבל ממדינת ישראל מים הם צריכים להתחיל להיות שותפים  לטיהור ומיחזור מי השופכים.שר התשתיות קיים תצפית על הנחל הזורם בוואדי חרמייה, אליו מוזרמים שפכים.

בפני השר הוצגו נתונים לפיהם בכל יישובי יהודה ושומרון יש מתקני טיהור שפכים כש -82% מהם מתקנים מתקדמים ואילו ל-300 כפרים פלסטינים אין אף מתקן טיהור. השר תמה על הנתונים ושאל איך אפשר להסביר את הנתון, "אנחנו נותנים להם מים ומקבלים ביוב בחזרה".

 בנוסף הוצגו בפני השר הקשיים שמערים המנהל האזרחי לפני אישור בניית מתקני טיהור חדשים וניסיונות לשיתוף פעולה הרשות הפלסטינית להקמת מתקני טיהור שפכים משותפים שלא נענו.

בביקורו באתר שילה המקראית אמר השר לנדאו : "במשך שנים הזנחנו את השורשים שלנו, אחרי כל כך הרבה שנים של הזנחה צריך ללמד מחדש את מורשת העם היהודית, עיר הבירה הראשונה במדינת ישראל הקדומה שהייתה מוקד עליה לרגל במשך קרוב ל- 400 שנים, לא משנה מה ייכנס לרשימת אתרי מורשת ברור ששילה יהא המורשת" כך סיכם השר את ביקורו במקום. בנוסף ביקר השר בשכונת חרשה שם נפגש עם תושבים ושמע מהם על ההתפתחויות השונות בבג"ץ חרשה היובל. השר חיזק אותם והבטיח לפעול בנושא

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד