תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

למעלה מאלף איש שבו לקבר יוסף

הגדל

למעלה מאלף איש מרחבי הארץ השתתפו בכניסה מיוחדת ומרגשת לקבר יוסף לרגל חג הפסח שהתקיימה בלילה שבין רביעי לחמישי – א'-ב' חוהמ"ס.  בין המבקרים: קבוצת אזרחים ששרתו בעבר בקבר יוסף כחיילים וכקצינים - קודם שננטש - ובקשו להגיע לבקר בו

 הכניסה לקבר יוסף התקיימה באישור וליווי צה"ל ואורגנה ע"י אגודת"שכם אחד" והמועצה האזורית שומרון. באירוע השתתפו רבנים ומקובלים, וכן הרב אליקים לבנון ראש ישיבת ההסדר ורב הישוב אלון מורה וגרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון.

ההתרגשות הרבה הקיפה גם את האזרחים וגם את החיילים במקום. חיילים רבים התפללו וקראו בספר התהילים יחד עם האזרחים, חיילים רבים התפללו עם דמעות התרגשות בעינים.

האורחים הרבים הזדעזעו ממראה המצבה המחוללת וסימני הפיח בחלקים רבים במבנה, וכן מכיפת הקבר הנתוצה.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה הודה לחטיבת שומרון בפיקודו של אל"מ איציק בר על האבטחה והליווי ואמר:  "אין זמן מתאים יותר מחג החירות  לבוא  ולהתחזק אצל יוסף הצדיק. עם ישראל משתוקק לחזור לקבר יוסף בצורה מלאה ולחדש את האחיזה במקום, דבר שאפילו לפי הסכמי אוסלו האומללים אמור להיות. מראה הקבר המבוזה ממחיש לנו כמה צריכים אנו ללמוד מימי החירות של יציאת מצרים, אני מקוה שהמדינה תשאב מיוסף את המנהיגות והעוצמה לעמוד בתוקף ובגאוה על ריבונותנו בארץ ועל חירותנו בה".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד