תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סגן ראש הממשלה ביישוב חרשה: "נפעל כדי למנוע את איום ההריסה"

הגדל

סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי ביקר בשבוע שעבר בשכונת חרשה שבגוש טלמונים העומדת בפני איום של עקירה כתוצאה מבג"ץ שהגישה תנועת השמאל הקיצוני שלום עכשיו. ישי הגיע לחזק את המתיישבים, ולעמוד מקרוב על הפתרונות האפשריים לסוגיה.

שר הפנים החל את ביקורו ביישוב נריה בתלמוד תורה שישי היה שותף וסייע רבות להקמתו. משם המשיכה פמליית יו"ר ש"ס להר חרשה. ישי ערך מחרשה תצפית לעבר יישובי מרכז הארץ וקיבל סקירה על המקום והאזור. לאחר מכן קיים השר דיון יחד עם נציגי התושבים ומנהיגי ההתיישבות ובהם יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, מזכ"ל אמנה זאב חבר (זמביש), סגן ראש מועצת מטה בנימין אבי רואה, יו"ר ועד מתיישבי בנימין איציק שדמי, רב היישוב חרשה הר יאיר רמר, ותושבי חרשה.  בדיון הועלו מספר דרכים על מנת לפעול שהממשלה תשלים בהקדם את הליכי התכנון והבנייה במקום ובכך תייתר את העתירה ותמנע פסק דין של בית המשפט העליון אשר יורה על הריסתו.

השר ישי המשיך לשיחה קצרה בישיבה התיכונית ביישוב, ולאחר מכן קיים מפגש רחב עם תושבי חרשה בבית הכנסת המרכזי, בו השתתפו ראשי ההתיישבות וכן רבני יישובי גוש טלמונים. השר ישי אמר לתושבים: "ברוח חודש אדר שמעתי מנציגי חרשה 'מי יודע אם לעת הזאת הגעת למלכות', אז אני גם פונה אליכם ומבקש את מה שביקשה אסתר 'צומו עלי והתפללו', דרושים כאן הרבה תפילות והרבה סיעתא דשמיא, ואנחנו בעזרת ה' נפעל על מנת שהמקום הזה יגדל ויתפתח ויהפוך לשכונה גדולה של טלמון".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד