תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שדולת ארץ ישראל לראש הממשלה: התערב אישית למען בניית מבני ציבור ופיצוי נפגעי ההקפאה

הגדל

בסיור שהתקיים בראשית השבוע בחברון, בגוש עציון, באפרת ובבית"ר עילית קראו חברי שדולת ארץ ישראל בכנסת לראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב אישית על מנת להבטיח כי משרד הביטחון יעמוד מאחורי החלטת הקבינט ויאפשר בנייה של מוסדות חינוך, בתי כנסת ומבני ציבור וכי יקבעו קריטריונים לפיצוי נפגעי ההקפאה.

 

בסיור השדולה – אותו ארגנה מועצת יש"ע יחד עם הרשויות המקומיות בהם ביקרו הח"כים, השתתפו יו"ר השדולה ויו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד- ח"כ זאב אלקין, יו"ר עמית של השדולה-  ח"כ אריה אלדד, יו"ר סיעת ש"ס- ח"כ אברהם מיכאלי,  יו"ר סיעת יהדות התורה- ח"כ מנחם מוזס, סגן שר החינוך- ח"כ מאיר פורוש, יו"ר האיחוד הלאומי- ח"כ יעקב כץ וחברי הכנסת אורי אריאל, ניסים זאב, חיים אמסלם, ומיכאל בן ארי.

במהלך הסיור גילו חברי השדולה כי בניגוד להחלטת הקבינט מבני ציבור רבים מוקפאים על ידי משרד הביטחון וכי עדיין לא הוקם מנגנון לפיצוי נפגעי ההקפאה.

 ראשי סיעות הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, האיחוד הלאומי, והבית היהודי אשר השתתפו בסיור של השדולה הודיעו כי אם הממשלה לא תגבש קריטריונים לפיצויים באופן מיידי, הם יאלצו לתמוך בחוק לפיצוי נפגעי ההקפאה שיועלה להצבעה בכנסת ביום ד' הבא על ידי ח"כ דני דנון ואורי אריאל.  באפרת קיבלו הח"כים סקירה מראש המועצה עודד רביבי שסיפר על משמעות ההקפאה, בביתר עילית נפגשו חברי השדולה  עם ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין.

רובינשטיין ציין כי למעלה מ-900 ילדים נמצאים ללא קורת גג ללימודים בשנה הקרובה וזאת בשל החלטת שר הביטחון לעצור לחלוטין את כל הבנייה בעיר כולל בניית מוסדות חינוך וזאת בניגוד להחלטת הקבינט.  עוד הוסיף כי התקציב  שהקצתה הממשלה לפיצוי נפגעי ההקפאה לא יספיק אפילו לפיצוי הנפגעים מפרויקט אחד בלבד בבית"ר עילית.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד