תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

האדמור ממודז'יץ בקרני שומרון

הגדל

אירוע יוצא דופן התקיים במוצאי השבת שעברה בקרני שומרון – טיש חסידי מסורתי בהשתתפות כ"ק האדמו"ר ממודזי'ץ רבי חיים שאול טאוב ועשרות מחסידיו, ראש מועצת קרני שומרון הרצל בן-ארי ומאות מתושבי קרני שומרון והאזור.

לרגל סיום מסכת בבא-בתרא של לומדי הדף היומי החליטו מנהלי בית הכנסת המרכזי בקרני שומרון יחד עם המועצה הדתית לקיים אירוע חגיגי מיוחד ברוב עם ובהדרת מלך – טיש חסידי עם האדמו"ר ממודזי'ץ.

 חסידות מודז'יץ נודעה בניגוניה הרבים אשר מושרים בפי כל – גם בפי אנשים שלא יודעים שהניגון המוכר להם הוא ניגון של מודז'יץ – ובהם: "אשת חיל" המוכר, "פרוק ית ענך", ניגון ה"הבדלה" המוכר, ו"אני מאמין" שחובר ברכבת המוות בדרך לאושוויץ על-ידי חסיד מודזי'ץ , החזן ר' עזריאל-דוד פסטג.

למעלה מ – 250 איש מקרני שומרון, מיישובי האזור, ואפילו ממרכז הארץ, הצטופפו באולם הפסגה סביב שולחן הטיש הערוך שבראשו ישב האדמו"ר, זכו ל"שיריים" מהרב'ה – מאכלים שהאדמו"ר ברך עליהם, שרו שירים וניגונים מבית מוד'זיץ, ושמעו דברים בפרשת השבוע ומענייני דיומא מפי האדמו"ר.  על ההנחיה הופקד עו"ד דוד זעירא, המשמש גם כיו"ר המכון לשימור מורשת מוד'יץ. מארגני האירוע סיכמו את הערב בהצלחה רבה ואמרו כי זו הייתה חוויה רוחנית ומרוממת נפש, והניגונים שנלמדו במהלך הטיש ימשיכו וילוו את משתתפיו עוד ימים רבי
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד