תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נוטעים ובונים

הגדל

חבר הקבינט המדיני ביטחוני, השר בני בגין השתתף בטקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בבית חגי שבהר חברון. בטקס "נוטעים ובונים" השתתפו ראש מועצת הר חברון צביקי בר חי, רבה של קריית ארבע הרב ולדמן, ראש מועצת יש"ע דני דיין ורבני ותושבי הר חברון. אורחי הכבוד בטקס היו בני הנוער של נווה דקלים שגורשו מבתיהם לפני למעלה מארבע שנים.

 

השר בני בגין שהגיע אל הטקס דווקא בתקופת ההקפאה דיבר על חשיבות אחיזתנו בכל שטחי ארץ ישראל, "על המדרונות האלו פסעו אבותינו, על המדרונות האלו הלכו מלכינו, על יסוד המדרונות האלו שרתו כוהננו, על הגבעות האלו ניבאו נביאנו. והנה אנחנו נוטעים וניטעים, נוטעים עצים וניטעים בארצנו".

 

השר בגין הדגיש בדבריו על עניין גושי ההתיישבות, "יש גושי התיישבות מערביים, יש גושי התיישבות בשומרון וביהודה, מזרחיים, יש גוש התיישבות דרומי יש גוש התיישבות דרומי בהר חברון," אמר בגין והוסיף, "כולם גושי התיישבות. איננו מבדילים בין גושים אלו לגושים אלו".

 

ראש ישיבת ניר בקריית ארבע, הרב אליעזר ולדמן דיבר נגד תוכנית ההקפאה, "אין דבר כזה 'אסור לבנות'. התורה מצווה עלינו לעשות זאת בארץ ישראל, כמו גם הציונות והנאמנות למולדתנו. כל אלה קוראים לנו ליצור חיים, וזה מה שאנחנו עושים".

 

ראש מועצת הר חברון צביקי בר חי אמר "היום אנחנו מחזקים את גוש התיישבות של חברון וכל היישובים הסובבים אותה", אמר בר-חי והוסיף כי הוא וחבריו "קוראים למנהיגות הפוליטית של הימין שנבחרה - להיות ימין".

 

לאחר הנחת אבן הפינה עברו המשתתפים לנטוע עצים בשכונה החדשה. מועצת הר חברון החליטה להזמין לאירוע את בני הנוער של נווה דקלים המתגוררים היום באתר הקרווילות בניצן לנטוע עץ המסמל את הפריחה המחודשת מתוך השבר הגדול אותו חוו.

 

בשכונה החדשה בבית חגי עתידים להבנות עשר יחידות דיור וזו למעשה הבנייה המשמעותית ביותר ביישוב מזה למעלה מעשור וחצי. בשכונה החדשה הספיקו לצקת יסודות מספר ימים לפני ההכרזה על תוכנית ההקפאה מה שמאפשר להמשיך בניית השכונה כמתוכנן.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד