תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראש מועצת שומרון למבקר המדינה:

הגדל

ראש המועצה האזורית שומרון, עו"ד גרשון מסיקה, פנה במכתב דחוף אל מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, בבקשה לפתוח בחקירה כנגד שר הביטחון אהוד ברק העובר בשיטתיות על חוק חינוך חובה ופוגע בזכויות האדם של ילדי יהודה ושומרון בכך שהוא מונע באמצעות המנהל האזרחי הקמת קרוב למאה גני ילדים, כיתות, ובתי ספר ביהודה ושומרון לקראת שנת הלימודים הבאה.

פניית ראש המועצה נעשתה לאחר שבדיון בועדת הכספים לפני ימים אחדים, הודיע היועץ המשפטי של משרד הביטחון, עו"ד אחז בן ארי, כי למרות שמשרד החינוך הכיר בצורך לבניית 116 כיתות ומוסדות חינוך ביו"ש לקראת שנת הלימודים הבאה משרד הביטחון יאשר בנייתם של רק 28 מתוכם.

"משמעות הדבר" – כותב מסיקה – "כי 88 גנים, כיתות ומוסדות חינוך המהווים כ - 76% מהצרכים שנקבעו ע"י משרד החינוך לא יוקמו בשנת 2010 ובכך אלפי תלמידים לא יוכלו ללמוד על פי חוק חינוך חובה בתנאים הולמים, חלקם אף לא יוכלו להתחיל את שנת הלימודים כלל".

את מכתבו מסיים גרשון מסיקה בבקשה כי המבקר יחקור התנהלות חמורה זו:

"אני פונה לאדוני בבקשה כי יחקור התנהלות חמורה זו ועשיית פוליטיקה פנים מפלגתית של שר הביטחון על גב הילדים הרכים וזאת בניגוד לחוק חינוך חובה ובסתירה לכל נורמה ציבורית במדינה דמוקרטית". 

מכתבים דומים שלח ראש המועצה האזורית שומרון גם ליו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ זבולון אורלב, יו"ר הועדה לשלום הילד ח"כ דני דנון וליו"ר ועדת המשנה לענייני איו"ש
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד