תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משחק מכור

הגדל

עשרות מתושבי היישוב פסגות שבבנימין, הפגינו השבוע בדרישה להפסיק את בנייתו הבלתי חוקית של האצטדיון הערבי, ההולך ונבנה סמוך לביתם. עשרות מהם צעדו לעבר המבנה הענק, במטרה "להראות לפקחים את הדרך לבניה בלתי חוקית".

 מדובר באצטדיון ענק, בן 15,000 מושבים ובהיקף של 16 דונם אשר נבנה במימון מלא של ממשלת גרמניה וההתאחדות הבינלאומית לכדורגל (פיפ"א) בהשקעה מוערכת של כמה עשרות מיליוני יורו, בשטח בשליטה ישראלית מלאה ללא שום אישורי בניה. כבר לפני למעלה מחודשיים הוציא נגדו המינהל האזרחי צווי הפסקת עבודה והריסה. ואולם, הפלשתינאים - ובעידוד ממשלת גרמניה ופיפ"א - החליטו להפר את הצו ולהמשיך בבניה.

 מזכיר היישוב פסגות, נועם שרון, הדגיש כי "לא ייתכן שאצלנו יאכפו צווי הקפאה שש פעמים,  ובמקרה הזה לא עושים דבר". על הסכנה שבבניית האצטדיון, מדגיש מזכיר הישוב כי הוא "קרוב מאוד ליישוב, ואם 15,000 ערבים יחליטו להיכנס לפסגות, הם מגיעים תוך זמן קצר ואף אחד לא יוכל לעצור אותם".

 מקורות במנהל האזרחי הודו כי אי-אכיפת הבנייה הערבית היא "הוראה מגבוה".

עמותת "רגבים" בשיתוף היישוב פסגות, עתרו לפני כחודש וחצי לבג"צ בדרישה שתופסק הבנייה הבלתי חוקית כפי הצו שהוציא המינהל האזרחי. בתשובותיה לבג"צ הודתה הפרקליטות כי "אין למינהל האזרחי די כוח אדם, כיוון שכל הפקחים התגייסו לאכיפת הקפאת הבניה רק במגזר היהודי". בג"צ דחה את הבקשה למתן צו ביניים להפסקת הבנייה פעם אחר פעם, וגם המדינה מעכבת את תשובותיה.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד