תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רבבות בהפגנת "לשבור את ההקפאה"

הגדל

ביום רביעי שעבר  התקיימה בכיכר פאריז הפגנת המונים בהשתתפות עשרות אלפי בי אדם שמחו נגד הקפאת הבנייה תחת הכותרת "לשבור את ההקפאה- ממשיכים ובונים". לאירוע היו שותפים מועצת יש"ע וראשי הרשויות ביהודה ושומרון, יחד עם ועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין, וכן תנועת הנוער בני עקיבא ועזרא שהתגייסו למאבק.

במוקד הטלפוני של מטה ההפגנה התקבלו פניות רבות גם מיישובים שלא היו שותפים בעבר להפגנות מסוג זה, כדי לקבל חומרי פרסום ושילוט לקראת ההפגנה. יישובים אלו הוציאו להפגנה מספר לא קטן של אוטובוסים עם מפגינים. סך הכל – הוזמנו קרוב ל-200 אוטובוסים מכל רחבי הארץ שיצאו מנקודות איסוף מנהריה שבצפון ועד ירוחם שבדרום והביאו עמם את המפגינים למרכז ירושלים. במקביל התקיימו כנסים במועצות האזוריות והמקומיות ביש"ע בהשתתפות ראשי הרשויות וראש מועצת יש"ע דני דיין, שבה נקראו התושבים להגיע להפגנה ולהביע את המחאה החריפה נגד הקפאת הבנייה. בין הכנסים שהתקיימו: כנס המועצה האזורית שומרון ביקיר, כנס המועצה המקומית קדומים, כנס המועצה האזורית בנימין בעפרה, כנס מועצה מקומית קרני שומרון, וכנס המועצה האזורית הר חברון.

את העצרת הנחה ראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי. היא נפתחה במחרוזת שירי ארץ ישראל שאותם ניגנו חברי הרכב הישיבה התיכונית המוזיקלית ,כינור דוד" מהיישוב עטרת, ולאחר מכן קריאת פרק תהילים וסדרת נאומים.

בעצרת נשאו דברים : ראש ישיבת רמת גן וחבר מילאת מועצת יש"ע, הרב יהושע שפירא, יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ח"כ דני דנון (ליכוד) – יו"ר הליכוד הלאומי וחבר ועדת חוץ והביטחון של הכנסת וממובלי המאבק הפרלמנטרי בהקפאת הבניה, אשר במהלך נאומו הציג שלט עם המספר טלפון בבית הלבן וביקש מהציבור בישראל לטלפן לאובמה ולהגיד לו באנגלית: " הסר את ידיך מארץ ישראל" , חברת הכנסת ציפי חוטובלי (ליכוד) – יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה , וממנהיגות המאבק נגד ההקפאה, וחברי הכנסת אורי אורבך (הבית היהודי), הפרופסור אריה אלדד (האיחוד הלאומי) שקרא מעל הבמה : "יהודים הם לא קרטיבים. אותנו לא מקפיאים!" , ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי), וחבר הכנסת ניסים זאב (ש"ס) . כמו כן נשאו דברים נציגי ראשי הרשויות ביהודה ושומרון גרשון  מסיקה, ראש המועצה המקומית בית אריה עופרים אבי נעים שטרם עלייתו לבמה הוקרן סרטו ודיאו קשה המתעד את הכאתו ומעצרו על ידי שוטרי מג"ב בעת שניסה לחסום את כניסת פקחי ההקפאה של ביבי לפני כשבועיים, ראש המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר חי – ממנהיגי מטה המאבק בהקפאת הבנייה, ונציג ועד המתיישבים בועז העצני.

במהלך העצרת הוקרנו על מסכי ענק שני קליפים עם  סרטוני וידאו המסכמים את המאבק נגד הקפאת הבנייה והמשך הבנייה בפועל ביישובי יש"ע, וכן סרטון אשדר עימת את הבטחותיו של נתניהו לבוחריו קודם הבחירות, מול מעשיו בפועל לאחריהן.

האירוע זכה להתעניינות תקשורתית חסרת תקדים : באירוע השתתפו למעלה מ-200 אנשי תקשורת ובהם כתבים, צלמי וידאו, צלמי סטילס, מפיקים, אנשי ניידות שידור- מרשתות שידור מכל רחבי העולם. השידורים החיים מההפגנה ליוו את העצרת מתחילתה בתוכניות האקטואליה השונות בערוצי הטלויזיה כולל ראיונות עם ראשי מועצת יש"ע ובשעת השיא פתחו את מהדורות החדשות של כל ערוצי הטלויזיה הישראלים, וכתבות על ההפגנה בליווי תמונות וכתבות וידאו, היו הכותרות הראשיות של כל אתרי האינטרנט בישראל במשך כל הערב וכן פתחו את מהדורות החדשות בכל רשתות הרדיו , את התוכניות לסיכום אירוע היום ואת יומן חצות. סיקור האירוע המשיך גם בכל יומני הבוקר ברדיו בשידורי האקטואליה, ובכל העיתונות הכתובה הישראלית. אזכורים וסיקורים רבים להפגנה היה ניתן למצוא בכל כלי התקשורת העולמיים מ- CNN, FOXnews  BBC  דרך רשתות הטלויזיה בצרפת, גרמניה, בהולנד,ועד לטלויזיה היפנית וברשת אל-ג'זירה.

באירוע השתתפו עשרות אלפי בני אדם שמילאו את הכיכר, את הרחובות הסמוכים, וכן את הגגות הסמוכים. כמות המפגינים עלתה על כל הציפיות המוקדמות, לשביעות רצון המארגנים. לאור הצלחת המהלכים האחרונים במאבק נגד ההקפאה, יתכנס בימים הקרובים מטה המאבק,יחליט על שורת צעדים נוספים נגד הקפאת הבניה, ויגבש את המשך המאבק בהקפאה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד