תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הקפאת הסביבה

ראשי איגודי הערים לאיכות הסביבה ביהודה ובשומרון – ניצן לוי ואיצ'ה מאיר שיגרו השבוע מכתב לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, ובו התריעו בפניו על הסכנות והמשמעויות הסביבתיות החמורות של הקפאה, וביקשו ממנו להוציא מצו ההקפאה את הפרוייקטים והעבודות שנעשות במסגרת השמירה על הסביבה ביהודה ושומרון.

במכתב כותבים השניים: "עיכוב ביצוע התשתיות לאורך כשנה עלול לפגוע באיכות הסביבה" ומביאים דוגמאות כגון תחנת סניקה לשפכים באפרת שביצועה היה אמור להתחיל בימים אלו והוקפא, וכן חיבור העיר אריאל לשפד"ן שהוקפא אף הוא. הם מתריעים כי "צווי ההקפאה מעכבים ומנטרלים רשויות מקומיות בקידום עניינים סביבתיים חיוניים. אין לנו ספק שיגרמו מכך מפגעים סביבתיים, לרבות פגיעה אפשרית בשטחי המילוי החוזר של אקוויפר ההר".

ראשי איגודי הערים לאיכות הסביבה ביו"ש מוסיפים כי "התבשרנו כי יוכשרו בהכשרת בזק 60 פקחי בנייה לאכיפת צווי ההקפאה. זאת בזמן שבקשת שני האיגודים לפני כשנתיים למימון מקרן הניקיון של פקח אחד באיו"ש, שיפעל לאכיפה בתחום שפיכה פירטית של פסולת בניין, לא זכתה כלל למענה ע"י המשרד". השניים ביקשו מארדן, שסירב בשבוע האחרון "להשאיל" פקחים ממשרדו למשרד הביטחון עבור אכיפת צו ההקפאה, לפעול בממשלה לשחרור התשתית הסביבתית מצו ההקפאה, וכן לנצל את הפקחים החדשים במינהל האזרחי לפיקוח על עברייני סביבה.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד