תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חברי סיעת הבית היהודי בסיור באפרת:הקפאת הבניה - מעשה בלתי אנושי, בלתי מוסרי ובלתי יהודי"

הגדל

חברי סיעת הבית היהודי הגיעו השבוע לאפרת יחד עם ראשי מועצת יש"ע וראש המועצה המקומית סא"ל (במיל.) עודד רביבי, לעמוד מקרוב על ההשלכות של מדיניות הקפאת הבנייה המבוצעת בשטח.

רביבי אמר לחברי הסיעה כי נתניהו חונק את העיר ומונע מתושבי אפרת גם התרחבות לצרכי גידול טבעי.  "בעיר אפרת יש תוכניות  לבניית 3000 דירות אבל כבר שבע שנים ממשלות ישראל מונעות את בנייתם".

 

בשבועות האחרונים פועלים במועצת יש"ע בכמה מישורים לנסות ולצמצם את הקפאת הבנייה, בין היתר בפעילות בקרב חברי הכנסת וסיעות הקואליציה. חברי סיעת הבית היהודי נענו ליוזמת ראשי מועצת יש"ע והגיעו לאפרת לעמוד מקרוב על המשמעויות הקשות של מדיניות החנק.

בעשר השנים האחרונות, המועצה המקומית אפרת גדלה רק ב-700 תושבים, זאת למרות ביקושי השיא של ישראלים למגורים במקום, בהם רבים מהעולים מצפון אמריקה אשר מבקשים להתגורר בה. בשבע השנים האחרונות קיימת הקפאה מוחלטת בשיווק בתים בעיר למרות שקיימים כבר אישורים ותשתיות מלאות לבניית מאות מתוך ה- 3000 יחידות דיור המתוכננות. את הנתונים האלה הציג ראש מועצת אפרת סא"ל (מיל) עו"ד עודד רביבי בפני חברי סיעת הבית היהודי. מנהיגי המתיישבים ציינו כי באופן פרדוקסלי הקפאת הבנייה פוגעת בעיקר בשכונות בירושלים וביישובים הנמצאים במה שמכונה "גושי התיישבות" עליהם קיימת הסכמה רחבה בציבור הישראלי וכן בכנסת.

רביבי, שנבחר לתפקידו לפני כשנה ציין כי למרות שאפרת נחשבת לבירת גוש עציון, ממשלות ישראל האחרונות, כולל זו של נתניהו מונעות גם הקמת מוסדות ציבור ואוסרות להתחיל בכל הליך תכנוני, "ממשלת ישראל", אמר רביבי "חונקת את אפרת למרות ההצהרות שגוש עציון נמצאת בקונסנזוס הישראלי. אפילו את הגידול הטבעי מונע נתניהו מתושבי אפרת. בני המקום שנישאו לא יכולים לגור בישוב כי אין היצע דירות. מחירי השכירות והמגורים התייקרו למחירים כמו בירושלים ובתים רבים פוצלו ליחידות קטנות על מנת לאפשר השכרתם".

בישיבה שקיימו חברי סיעת היהודי בחדר הישיבות של מועצת אפרת אמר שר המדע דניאל הרשקוביץ כי הוא חושש שאת המאבק נגד הקפאת הבניה יאלצו לעשות חברי סיעת הבית היהודי ללא תמיכת חברי הקואליציה.

גם ח"כ זבולון אורלב תקף את הקפאת הבניה של נתניהו וברק, מדובר במעשה בלתי אנושי, בלתי מוסרי ובלתי יהודי. מזכ"ל אמנה, זאב חבר (זמביש) אמר שהקולות היוצאים בימים אלה מנתניהו מזכירים לו את אלה של שרון.  יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר שהתרגילים הטקטים של נתניהו הפכו למדיניותו. נתניהו מיישם למעשה את חזונו של ביילין.

הנוכחים סיכמו להתחיל ולהשמיע קול אחר בקואליציה – המתנגד נחרצות להקפאת הבנייה – ולנסות ולרתום למהלך חברי כנסת מכל סיעות המפלגות הציוניות.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד