תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לקראת תחילת ספר בראשית:יום עיון בישיבת ההסדר בקרני שומרון

הגדל

לרגל הוצאת ספר שיחותיו  של  הרב יצחק הלוי – רב היישוב ורב בישיבת ההסדר קרני שומרון על ספר בראשית, נערך בישיבה יום עיון בנושא  תיקון הנפש והמידות  בתורה.  במהלך יום העיון, מאות תלמידים, בוגרים, הורים ותושבים באו לשמוע שיחות והרצאות מהרב מיכאל רוטנברג – ר"מ בישיבת ההסדר קרני שומרון, הרב אוריאל גנזל- רב היישוב רבבה, הרב יהושע שפירא – ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב אברהם קורצוייל- ראש הישיבה,  הרב יעקב ורהפטיג- ראש הכולל להכשרת דיינים ורבנים בבית אריאל  והרב יצחק הלוי, רב הישוב קרני שומרון ומראשי הכולל בישיבת ההסדר.

הרב הלוי הדגיש כי ספר בראשית הינו ספר רלוונטי ואקטואלי, ממנו ניתן ללמוד על מוסריות האדם ועל הדרכים השונות להתנהג ולעבוד על המידות שלנו:

"המבחן האמיתי של האדם מתבצע בשגרה שלו- שם ניתן לראות את מוסריותו. ספר בראשית מלמד אותנו כי לפני הכל, צריכים להיות ולהתנהג כבני אדם על מנת לעבוד על המידות שלנו, להתגבר על המכשולים ובסופו של דבר להגיע לרמה רוחנית גבוהה יותר".

הרב יצחק הלוי הוסיף כי אנשים טועים לחשוב כי גדולי התורה לא ידעו ייסורים וקשיים בדרך וכי הרמה המוסרית והרוחנית שלהם הגיעה משמיים. בסך הכל, מדובר  בבני אדם אשר  התגברו על קונפליקטים רבים ודרך עבודה קשה על המידות הגיעו לרמה שלהם.  גם היום, ניתן ללמוד מניסיונם המופיעים בספר בראשית איך לעבוד על מידותינו ולהגיע לרמה רוחנית גבוהה.

ימים ספורים לאחר צאת המהדורה הראשונה, בהוצאת שילה ברכץ בית אל,  כבר מדברים על הדפסת מהדורה נוספת...

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד