תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יו"ר הקואליציה בשבי שומרון: "ההתיישבות ביהודה ושומרון זקוקה לתנופת בנייה"

הגדל

יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין (ליכוד) פתח את מושב החורף בשבת בשכונת מגורשי חומש ושא-נור בשבי שומרון, שם שהה עם משפחתו כאורחי תושבי שכונת המגורשים חברי גרעין השיבה לחומש של "חומש תחילה".

ראש המועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה, ערך לו סיור ביום שישי ברחבי השומרון - בישובים ובמאחזים.

במהלך השבת צפה ח"כ אלקין אל הישוב חומש, בהר ממול השכונה, ושמע סקירה על חילולי השבת המכוונים והשיטתיים  לאחרונה בפינויים מחומש וממאחז "שבות עמי" ליד קדומים.

מיד בצאת השבת אמר ח"כ אלקין:

"אין היום מישהו שצריך הוכחות  כדי להבין שתוכנית ההתנתקות היתה טעות נוראית שמדינת ישראל  משלמת עליה עד היום את המחיר הלאומי, הביטחוני, החברתי, ובימים אלה אף המדיני.

 לא היה שום הגיון בפגיעה בישובים הישראליים   בצפון השומרון, ואני מצדיע למגורשים  מחומש   ושא-נור ולאנשי תנועת "חומש תחילה"   שכחלוצים לפני המחנה  מרימים את הדגל של השיבה לחומש".  ח"כ אלקין, תושב כפר אלדד שבגוש עציון, השווה בין  חומש  ושא-נור לסיפור השיבה לכפר עציון לאחר שחרור האזור במלחמת ששת הימים – "כמו שאנשי כפר-עציון, שלא איבדו תקווה, זכו להקים מחדש את הישוב, כולי תקווה שנוכל ביחד לראות 'ושבו בנים לגבולם' גם בחומש ושא-נור בצפון השומרון". 

"ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון" – הוסיף יו"ר הקואליציה – "זקוקה בימים אלה לחיזוק ועזרה בכל התחומים, ובראש וראשונה לתנופת בניה, לאחר שנים של פגיעה בימי הממשלה הקודמת".

הביקור התקיים במסגרת מבצע הסיורים בשומרון של היחידה האסטרטגית במועצה האזורית שומרון בשיתוף ועד מתיישבי השומרון, במהלכו ביקרו בשומרון מעל 40 שרים וח"כים  וכן עשרות עיתונאים ומערכות תקשורת 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד