תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מאחדים כוחות במאבק בהקפאת הבנייה

הגדל

ראשי הרשויות ביהודה ושומרון יחד עם מועצת יש"ע מאחדים כוחות ויוצאים למאבק ציבורי נגד הקפאת הבנייה ביישובי יש"ע. מיד לאחר ראש השנה תתקיים יריית הפתיחה של המהלך – בשביתת שבת של ראשי הרשויות במאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים יחד עם שרים, חברי כנסת, אישי ציבור ותושבים מכל רחבי יש"ע.

ביום חמישי שעבר התקיים בקרני שומרון כינוס חירום של ראשי מועצת יש"ע וראשי הרשויות לדיון דחוף לנוכח הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

בדיון דנו המשתתפים בגיבוש יוזמות ודרכים למאבק ציבורי רחב היקף נגד טבעת החנק והגזירות נגד מפעל ההתיישבות. הנוכחים סיכמו על מהלך של איחוד כוחות ויצירת פורום רחב של כל ראשי הרשויות וראשי מועצת יש"ע נגד הקפאת הבנייה, והקמת צוות היגוי שיוביל את המהלכים.

יריית הפתיחה של המאבק הציבורי תהיה שביתת שבת של ראשי הרשויות מול משרד ראש הממשלה ערב יציאתו של נתניהו לעצרת האו"ם בניו יורק, למחרת ראש השנה במשך כשבוע.

ביום הראשון יגיעו למקום כל ראשי הרשויות ויקיימו במאהל סדרת פגישות עם שרים, חברי כנסת, חברי ליכוד, ראשי ערים מכל רחבי הארץ, ואישי ציבור נוספים. ובימים שלאחר מכן, יגיעו בכל יום מספר רשויות, אשר יעתיקו את פעילותן ולשכותיהן למאהל ויביאו עמן חברי מליאה, חברי ועדי המתיישבים, עובדי רשות, ותושבים.

במקביל הוחלט על שורת צעדים נוספים במישור הפוליטי ובהן המשך הלחץ הפוליטי על מקבלי ההחלטות, וכן ניסיון לגייס כוחות חדשים – כגון ראשי ערים, ראשי השלטון המקומי, ומעצבי דעת קהל למאבק בהקפאת הבנייה.

מארגני המחאה מאמינים שיתוף הפעולה, ההירתמות למאבק, ויצירת חזית אחידה מול גזירות החנק והייבוש, יוכלו להבקיע ולשבור את חומת ההקפאה

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד