תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראשי מועצת יש"ע לשר הביטחון:"הסר את הקפאת הבניה מעל יהודה ושומרון"

הגדל

ראשי מועצת יש"ע נפגשו השבוע עם שר הביטחון אהוד ברק בלשכתו בקריה בתל-אביב.  במרכז הפגישה עמד נושא הקפאת הבנייה והגזירות נגד ההתיישבות, והאיום על השכונות המכונות 'מאחזים'

 

 בפגישה השתתפו יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, מזכ"ל אמנה, זאב חבר (זמביש), ראש עירית מעלה אדומים בני כשריאל, ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה, וראש המועצה המקומית קרני שומרון הרצל בן ארי.

מנהיגי המתיישבים שבו על דרישתם החד-משמעית להסיר לאלתר את טבעת החנק וגזירות ההקפאה על הבניה בהתיישבות ביהודה ושומרון.

"כשאנו מדברים על בנייה – לא מדובר על גני ילדים מוסדות חינוך ומוסדות ציבור, אלא על בניית יחידות דיור למגורים, לזוגות צעירים, ולרבים המבקשים לבוא ולהצטרף למפעל ההתיישבות" – אמר יו"ר מועצת יש"ע דני דיין.

זאב חבר (זמביש) אמר לשר כי מדובר באחת הממשלות הקשות ביותר להתיישבות, יותר אפילו ממשלת רבין שהקפיאה את הבנייה הממשלתית ביש"ע, אך לא את הבנייה הפרטית, כפי שעושה ממשלת נתניהו. חבר גם קבל על מדיניות תשובות המדינה לבג"צים שמגישים ארגוני השמאל הקיצוני כנגד בנייה יישובים, בין ביישובים ותיקים ומבוססים ובין בשכונות חדשות, שבהן במקום לבקש לדחות את העתירה, הפרקליטות מתחייבת להרוס את הבתים.

מנכ"ל מועצת יש"ע פנחס ולרשטיין אמר לברק כי בסוגיית המאחזים ניתן להגיע לפתרונות כוללים בהידברות, כפי שהושגו סיכומים בעבר. אך כל עוד קיימת הקפאה סביב היישובים ביהודה ושומרון לא תתקיים הידברות בנושא המאחזים.

ראשי מועצת יש"ע אמרו לברק כי הדיבורים על עקירת מאחזים דומים למשחקים מיותרים באש שעלולים להצית תבערה.

ברק האזין לדברים ולמצוקות כתוצאה מההקפאה שאותן העלו מנהיגי המתנחלים בפגישה, ואמר כי הוא מבין את הצורך לקיים חיים סדירים ביישובי יש"ע, צורך אותו הוא מעלה גם בפגישותיו עם גורמי חוץ.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד