תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראשי יש"ע נועדו עם שר הדתות

הגדל

ראשי מועצת יש"ע, ראשי הרשויות וראשי המועצות הדתות ביש"ע נועדו השבוע עם השר לשירותי הדת יעקב מרגי (ש"ס) ודנו עמו בשורה של נושאים הקשורים להתיישבות, לשירותי הדת ולמקומות הקדושים ביהודה ושומרון.

מנהיגי המתיישבים הביעו את הערכתם על תמיכתו של מרגי וחברי סיעת ש"ס, והעלו על נס את פועלו של יו"ר התנועה, שר הפנים אלי ישי בעמידתו האיתנה ובמדיניותו הברורה בעד ההתיישבות ונגד הקפאת הבנייה, עקירת יישובים ושכונות ותוכניות מדיניות מסוכנות כאלה ואחרות. ראשי יש"ע קראו לשר לפעול יחד עם שרי הממשלה הנוספים התומכים במחנה הלאומי להקים ועדת שרים שתסדיר את מעמד היישובים והשכונות המכונות 'מאחזים', על מנת למנוע את עקירתם.

הנוכחים שטחו בפני השר את המצוקות בהתיישבות בכל הקשור לשירותי הדת, ובהם בניית בתי כנסת של קבע ומקוואות, מיגון מבני דת, ופיתוח בית הכנסת במערת המכפלה.

מרגי, שבעצמו עמד בעבד בראשות המועצה הדתית בבאר-שבע, האזין לדברים ואמר כי יקדם את נושאי הדת בהתיישבות. השר לשירותי הדת הביע תמיכה בהתיישבות ובמאבקה נגד הקפאת הבנייה ואמר כי "כשם שבבתי העלמין לא יעלה על הדעת שיעצרו מלקבור בשל הקפאת בנייה, כך לא ניתן להקפיא בנייה עבור  זוגות צעירים שמתחתנים ומשפחות שגדלות ביש"ע".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד