תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נתניהו בלכיש: אביא לסיום את הבירוקרטיה בטיפול במגורשי גוש קטיף

הגדל

נתניהו    במלאות ארבע שנים לעקירה מגוש קטיף, הגיע בשבוע שעבר ראש הממשלה,

בנימין   נתניהו לסיור בחבל  לכיש בו אמורים לקום יישובי הקבע עבור מספר קהילות

            מגוש קטיף.

ראש המועצה האזורית דני מורביה אמר לנתניהו כי מדובר במהפך עבור האזור: "עד היום התגוררו פה 1,700 משפחות בלבד. אנשי הגוש מכפילים את מספר התושבים במועצה הקטנה הזאת, שסבלה שנים רבות מנחת ידה של אוכלוסיה פלסטינית לא ידידותית. מי שתוקע את הבנייה זאת הביורוקרטיה, פקידים, משפטנים. רצון יש, כסף יש, נכונות שלנו יש - והדברים לא זזים בקצב הנכון".

דוד חטואל, המתגורר כיום באמציה הזכיר לרה"מ "כארבעה חודשים אחרי האסון הגעתי עם חמי, אבא של טלי הי"ד אליך למשרד. אמרת לי אז שאתה נוסע במכונית, אינך הנהג. היום, אדוני ראש הממשלה, אתה הנהג, ההגה בידיים שלך. ארבע שנים אנחנו יושבים פה ואין פה עתיד. אני רוצה לקוות ולייחל, שעכשיו כשאתה הנהג, המבחן לא יהיה בעוד ועדת חקירה - אלא בבניין הבתים שלנו".

לאחר שהוצגה בפני רה"מ תמונת המצב לגבי שלל הבעיות איתם נאלצים להתמודד אנשי גוש קטיף באתרים השונים, התחייב נתניהו: "הפתרונות יהיו, והם יהיו קצרים בזמן". ראש הממשלה הוסיף: "זה מעציב ומדהים אותי איך דברים נעצרים בגלל בירוקרטיה. אני מוכן ללכת מרחק נוסף, אבל אני רוצה שהדבר הזה ייחתך. זה יהיה סוף מבחינת הפתרונות, וגם סוף מבחינת התביעות. מה שהיה פה זה פציעה פנימית, שנעשתה בתוך עם ישראל. אני רוצה להביא זאת לסיום".

בישיבת הממשלה שקדמה לסיור מתח נתניהו ביקורת חריפה על הנסיגה מחבל קטיף ואמר כי "הפינוי מרצועת עזה לא הביא שלום, ולא ביטחון, אלא ההיפך- עזה הפכה בסיס של חמאס בשליטה איראנית, לא נחזור על הטעות הזו. לא ניצור מפונים חדשים".

בהמשך לדברים אלו פנה אליו במהלך הסיור בלכיש ליאור כלפה מזכיר קהילת נווה דקלים בניצן  וביקש מרה"מ לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון ולצאת כנגד גזירות 'הספר הלבן' והקפאת הבנייה הקשה שבה נמצאת כיום ההתיישבות.

ראש הממשלה סיים את ביקורו בהשתתפות בטקס חנוכת תלמוד התורה לקהילת עצמונה שבשומריה.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד