תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

להפשיר את הבניה ביהודה ושומרון

הגדל

השר בני בגין הגיע בשבוע שעבר לביקור במועצה המקומית בית- אל. בגין סייר ברחבי היישוב, וקיים דיון עם חברי המועצה .

בדיון הוצגה לשר בני בגין תמונת מצב חמורה של הקפאת הבנייה המקשה מאוד על התושבים ועל הצעירים המעוניינים לגור ביישוב. בגין אמר כי יעשה את המירב כדי לסייע לפיתוח של היישוב, ואף הבטיח לבוא בדברים עם שר הביטחון בעניין זה, הוא הזכיר כי הוא איתן בהתנגדותו לדברי ראש הממשלה נתניהו על " מדינה פלסטינאית מפורזת", וציין כי יש ממשל חדש בארצות הברית הנוקט במדיניות קשה כלפי ישראל אך בכוונת הממשלה להפשיר את הבניה בבית- אל ובכל יהודה ושומרון.

ראש המועצה מצידו אמר לשר האורח  כי אי אפשר להמשיך את המדיניות של הממשלה הקודמת שהשיתה גזרות קשות על תושבי יהודה ושומרון, " מאות אנשים בבית אל הצביעו לליכוד כמו בשאר היישובים על בסיס ההבטחה שיתבטלו הגזרות, ולא תוקם מדינה פלסתינית. אי אפשר להפר הבטחות לבוחר".

רוזנבוים סיפר לבגין כי אביו המנוח, ראש הממשלה מנחם בגין, אישר את הקמת היישוב ואף היה לפני 30 שנה אורח הכבוד בבית- אל, ובעת חנוכת בית המדרש של הישיבה, ולאחר קבלת תעודת אזרח כבוד של בית- אל אמר בגין האב – "זהו היום הגדול בחיי". במהל הסיור נטע בגין עץ בסמוך לטיילת בפסגת יעקב (גבעת הארטיס) במועצה המקומית בית -אל שוקדים בימים אלו על הזמנת אישי ציבור וקובעי מדיניות נוספים על מנת לחזק את רוחם במאבק על שלמות הארץ.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד