תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שר התחבורה: פינוי גוש קטיף - פשע הומניטארי

הגדל

בטקס חנוכת כביש ליישובים שהוקמו למגורשי גוש קטיף, אמר שר התחבורה ישראל כץ כי התריע מהסכנות כבר לפני הגירוש. "פינוי היישובים בגוש קטיף, בדרך שבו נעשה, היה פשע הומניטארי נגד משפחות וילדים, שהתפרקו ונהרסו לחלוטין".  

 שר התחבורה ישראל כץ חנך השבוע את כביש 538, המשרת כיום שלושה יישובים: אמציה, שקף ושומריה שבהם מתגוררים קהילות שנעקרו מחבל עזה. בעתיד הקרוב צפויים להיבנות באזור גם היישובים מרשם, גבעת חזן וחרוב, והכביש החדש, באורך של  17 קילומטרים, צפוי לחבר ביניהם. 

השר כץ אמר בטקס כי "באזור שאנו נמצאים יתגוררו רבים ממפוני גוש קטיף. סלילת הכביש הזה היא מעט מדי ומאוחר מדי שיכולנו לעשות עבורם. אני מקווה שוועדת החקירה הממלכתית שקמה כדי לבדוק את הטיפול במפונים, תאתר את כל האשמים בטיפול המחפיר, מהדרגים הגבוהים ביותר, ועד הדרכים הזוטרים ותמצה איתם את הדין. אני מציע שהוועדה תמליץ על נקיטת צעדים הולמים, כדי שאלה ישלמו את כל המחיר". כץ הוסיף וסיפר כי "כשר החקלאות בממשלת שרון, טרם הפינוי מחבל עזה, התרעתי על העומד להתרחש. זאת, תוך פינוי משפחות בפרק זמן קצר כל כך, בלי להכין אלטרנטיבה הולמת. למרות כל אזהרותיי, הייתה התעלמות ואי-נכונות לשנות את לוח הזמנים ואת דרך הטיפול. הזהרתי שגורל המפונים יהיה גרוע מגורל פליטי צד"ל, ולצערי צדקתי".

שר התחבורה סיים את דבריו ואמר "אני מקווה שהכביש הזה, היישובים

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד