תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מגורשי גוש קטיף לראש הממשלה:"אסור "לשחק" פעם נוספת בעקירת יישובים".

הגדל

מגורשי גוש קטיף שיגרו השבוע מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו תחת הכותרת: "בתים ויישובים אינם משחק קלפים". במסמך קוראות המשפחות שנעקרו מבתיהן לראש הממשלה להחליף את מדיניות הנסיגה במדינות עוצמה, לעמוד בלחצים הבינלאומיים, ולהסיר לאלתר את הקפאת ההתיישבות.

במכתב כותבים המגורשים: "אנו תושבי גוש קטיף המתגוררים באתרי הקרוונים הזמנים כתוצאה מהמדיניות המוטעית והנכשלת של  ויתור על חבלי מולדת  שומעים בחשש רב את הדיבור על הרס נוסף של בתים וישובים. המחיר הכבד ששילמה החברה הישראלית על מעשה העקירה מגוש קטיף  מלמד  שאסור לנו "לשחק" בעקירת ישובים!"

התושבים הבהירו לנתניהו כי  שום פתרון לא יגיע בגלל עקירת  משפחות על ילדיהם ועל בתיהם וקראו לו להוציא מהלקסיקון כל דיבור ומחשבה על  הרס, הקפאה או חנק של  ישובים.

במסמך, עליו חתמו ראשי קהילות המגורשים מגוש קטיף, מציגים הכותבים ציטוטים של נתניהו ובהם התנגדות חסרת פשרות לנסיגות וכותבים לראש הממשלה: "הבחירה של עם ישראל בך כראש ממשלה ביטאה התפכחות  מהקונספציה שנסיגות יביאו שקט וביטחון -  כפי שהתבטאת מספר פעמים. התבטלות וכפיפות קומה כלפי אומה זרה תדרדר אותנו למדרון חלקלק שיביא  לפגיעה  בעצמאות שלנו, ובאינטרסים החיוניים שלנו. אין לאפשר מצב שבו מנהיגות ציונית-לאומית תיכנע ללחצים על הקפאת ההתיישבות. מול כלל הלחצים הבאים עליו מבחוץ ולפעול בדרך  מלאה עוצמה יהודית".  המכתב הופץ גם בקרב חברי הכנסת והשרים מסיעות המחנה הלאומי בכנסת.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד