תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ניצב מחוז שומרון ויהודה הפורש: "המתנחלים הם מלח הארץ".

הגדל

מפקד מחוז שומרון ויהודה במשטרת ישראל, ניצב שלומי קעטבי סיים השבוע את תפקידו לאחר כשנתיים בתפקיד. בראיונות הפרידה אמר קעטבי לכלי התקשורת:אני מלא הערכה לאוכלוסיה הזאת, גם ביצהר וגם בחברוןניצב שלומי קעטבי סיים השבוע 30 שנות שירות במשטרת ישראל. בדרך הוא הספיק לפקד על כוחות הפריצה להר הבית בזמן המהומות שם, לפקד על הימ"מ, ולמלא מספר תפקידים במחוז ש"י. הוא הקפיד לשמור על ערוצי הידברות פתוחים עם ראשי ההתיישבות ועם רבנים בכירים, שלעיתים לא חסכו ממנו גם מילות ביקורת.

לקראת סיום תפקידו העניק קעטבי ראיונות לכלי התקשורת שבהם אמר בין היתר: "אני אוהב את המתנחלים. אני יהודי, גדלתי בבית בגיניסטי. המתנחלים הם מלח הארץ, והקלות הבלתי נסבלת שמשמיצים, ואומרים 'מתנחבלים', זה גועל נפש. מי עושה את זה? זה אנשים כאלה שהנכונות שלהם לתת למדינה היא נכונות אפס. יושבי קרנות, שם בתל אביב. הוא מחנה את הג'יפ 4 על 4 שלו במדרגה של שינקין. שם, על המדרגה, שותה אספרסו של בוקר בקפה ג'ו ומרשה לעצמו למתוח ביקורת ולספר חוויות". הדברים פורסמו באמצעי המדיה וכן בקולו של מפקד המחוז– ביומן הבוקר של גלי צה"ל ביום שלישי האחרון, שבו נערכו חילופי המפקדים.  הטקס התקיים במפקדת משטרת ש"י באיזור E1  סמוך למעלה אדומים, כאשר לתפקיד מפקד המחוז נכנס ניצב חגי דותן.

בשבוע שעבר סיירו מפקדי המחוז - היוצא והנכנס – בסיור בגוש עציון, בו קיבלו השניים סקירה על האזור, והתרשמו מגבורת לוחמי כפר עציון, ומחידוש ההתיישבות במקום. בסיום הסיור נערך אירוע פרידה של ראשי הרשויות ביש"ע שבו הוענק לניצב קעטבי ספר תנ"ך מהודר – מתנה סמלית למי שהיה עד לא מכבר הממונה מטעם המשטרה על האזור ארץ התנ"ך שבו התהלכו גיבורי האומה והתרחשו האירועים המכוננים של העם היהודי.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד