תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרס לציונות ולאישי ציבור בהתיישבות

הגדל

פרס מוסקוביץ לציונות הופך למסורת. ביום ירושלים הוענק הפרס בטקס מרשים ורב משתתפים בעיר דוד לשלושה זוכים : נעם ארנון מהיישוב היהודי בחברון, סמי בר לב , ראש מועצת קצרין, ורונית שוקר, ממקימי ההתיישבות והחקלאות העברית המתחדשת בחבל בנימין.

באירוע השתתפו פרופ' ישראל אומן, חתן פרס נובל ויועץ ועדת פרס מוסקוביץ, יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, והשרים דניאל הרשקוביץ, עוזי לנדאו ובני בגין. קרן מוסקוביץ שנוסדה ע"י ד"ר אירווינג וצרנה מוסקוביץ העניקה לכל אחד מהזוכים את פרס עוז ציון – בסך 50,000$ .

השר בני בגין התייחס באירוע ללחץ של הממשל האמריקאי על ממשלת ישראל ואמר כי "בימים אלה גם ידידים טובים מבקשים מאיתנו לשיר פזמונים לא לנו שמשמעותם המעשית : הבאת אויב רחוק לפתוח סניפים בצפון ובדרום. התמרון הזה מוביל לשום מקום ואסור להתפתות אליו".  בגין הוסיף כי " ראינו כבר לפני 15 שנה מה היה לנו, כשהיו מי שהתפתו ובעקבות כך חלקי ארץ הפכו לבסיס טרור. הגיעה העת לשוב למציאות בעניים פקוחות ולהגביר חיל בארץ ציון וירושלים" .

פרופ' ישראל אומן חתן פרס נובל שנאם באירוע, אמר כי מקבלי הפרס צועדים לפנינו בקומה זקופה וכולנו מצדיעים להם.

נעם ארנון, ממקבלי הפרס, אמר כי בחברון לא רגילים לקבל פרסים. הוא הודה לריבונו של עולם ובירך את משפחת מוסקוביץ על עמידתם לצד אוהבי ובונה הארץ.

רונית שוקר אמרה כי את הפרס מקבל עימה מלמעלה בעלה יוסי ז"ל שלא זכה לרגע הזה אך ילדיו ממשכים את דרכו באהבת הארץ, העם והתורה.

סמי בר לב אמר שקבל הפרס ביום ירושלים היא מבחינתו סגירת מעגל, כפי שבגמלא העתיקה נמצאה מטבע ועליה הכיתוב "לגאולת ירושלים".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד