תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הראשון לציון הגר"ש עמאר סייר ביהודה ושומרון.

הגדל

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א סייר בשבוע שעבר ביהודה ושומרון יחד עם יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ומנכ"ל המועצה פנחס ולרשטיין.

הרב החל את ביקורו במועצה האזורית מטה בנימין, בסיור מרגש בתל שילה, ולאחר מכן קיים מפגש עם רבני בנימין ועם ראשי התיישבות ושמע מהם על ההתפתחות הרוחנית והגשמית של האיזור, וכן על האתגרים שעומדים בפני כלל ההתיישבות ביש"ע.

משם הראשון לציון המשיך ליישוב עלי שם התקבל ברוב עם על ידי ראש המועצה האזורית בנימין מר אבי רואה, התושבים ותלמידי תלמוד תורה 'הדר יוסף'.

הרב ברך את התלמידים ואמר כי "ההשקעה האמיתית היא ההשקעה בתינוקות של בית רבן".

בהמשך הגיע הרב עמאר שליט"א לישיבת ההסדר בקרני שומרון, נפגש עם רבני הישיבה ועם ראש המועצה המקומית הרצל בן ארי, והעביר שיעור לתלמידי הישיבה.

שיעורו של הראשון-לציון זכה לחשיפה תקשורתית נרחבת.  הרב פסק נגד פסיקות רבנים אשר בתקופה האחרונה אסרו על אכילת תותים בשל תולעים שעלולים להימצא בפרי וקבע כי מספיק להשרות את התותים במים, לשטוף ולהוריד את החלק העליון בכדי לאכול את התותים. "התורה אסרה על אכילת שקצים ורמשים שנראים בעין בלתי מזויינת ולא אסרה על חרקים שנראים רק במיקרוסקופ", אמר הרב.  המרא דאתרא הרב יצחק הלוי, רב הכולל בישיבת ההסדר ורב הישוב קרני שומרון הגיש לראשל"צ שי - מחזור לימים נוראים 'אורי וישעי' בהוצאת ישיבת  קרני שומרון, בנוסח ספרד והסביר כי המחזור לימים הנוראים בנוסח עדות המזרח עתיד לצאת בקרוב ממש ובאותה  הזדמנות סוכם על כך שהמחזור יעוטר בברכת הראשון לציון הרב עמאר.

הרב הראשי לישראל חתם את ביקורו במועצה המקומית קדומים בטקס חתימה על מגילת היסוד לבית הכנסת הספרדי ביישוב.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד