תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התיישבו על כס חתן התנ"ך וסגנו

הגדל

שניים מתושבי יש"ע הגיעו למקומות הראשונים בחידון התנ"ך העולמי לנוער שנערך ביום העצמאות:  ספיר מלכא מכוכב יעקב שבמטה בנימין ותלמיד בישיבה לצעירים מרכז הרב בירושלים, זכה בתואר חתן התנ"ך העולמי. סגנו שזכה כחודש וחצי קודם בתואר חתן התנ"ך הארצי, הוא אורי לוביש, תושב בית יתיר שבהר חברון ותלמיד ישיבת בני עקיבא לחינוך סביבתי בסוסיא.

מלכא ולוביש הפגינו במהלך החידון ידע רב ושמרו על שוויון בנקודות לכל אורכו. בשלב הסיום נערך ביניהם 'שובר שוויון' בו גבר מלכא על לוביש לאחר שאלה אחת בו הודה אורי כי איננו יודע את התשובה. מלכא הוכיח אצילות וניכר בו שהוא מצטער בשביל חברו על ההחמצה ופניו הקרינו צער.

ראש המועצה האזורית מטה בנימין אבי רואה בירך את חתן התנ"ך העולמי ואמר: "החיבור להתיישבות ולעשייה נובע כולו מהתנ"ך ואך טבעי וסמלי הדבר ששני תושבי ההתיישבות וארץ התנ"ך גילו את הבקיאות הרבה ביותר וידע וקשר עמוק לספר הספרים".

ראש המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר-חי בירך אף הוא את הזוכים ואמר: "אורי הוא תלמיד ישיבה לחינוך סביבתי בהר חברון המקשרת בין התנ"ך והמקורות לבין הארץ ונופיה. אין ספק ששני הזוכים מחוברים היטב הן לתנ"ך והן לארץ ישראל".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד