תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עשור לסנסנה

הגדל

בערב יום העצמאות חגגו תושבי סנסנה שבדרום הר חברון עשר שנים לעלייתם לקרקע בערב יום העצמאות תשנ"ט. תוכנית הערב כללה תפילה חגיגית, מערכונים, הופעות ילדים והרקדה עם הלהקה המקומית של היישוב.

ראש המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר חי אמר בטקס: "ההתיישבות הייתה אחת מאבני היסוד לחידוש האחיזה והחזרה לחיים מלאים של עם עצמאי בארצו. וכך אנו מכירים את ההיסטוריה הקצרה של 120 השנים האחרונות: הקמת המושבות, חומה ומגדל, אחת עשרה הנקודות בנגב, התיישבות בנגב ובגליל, והקמת היישובים בגולן, בבקעה ביהודה ושומרון. זכינו - זכיתם, להיות שותפים להקמת סנסנה כעוד חוליה בשרשרת המפוארת של ההתיישבות בין חברון וב"ש מימי האבות, כלב בן יפונה , דוד המלך, בית שני ועד העת החדשה".

בר חי הוסיף ואמר כי: "עדיין לא הגענו אל המנוחה ואל הנחלה, החולשה של החברה הישראלית בדבר צדקת דרכנו וזכותנו הטבעית לחדש ולהקים יישובים בארצנו נתונה לוויכוח אשר מקשה על מעשה ההתיישבות, אך האמת הפשוטה אותה אתם מגשימים בעשור האחרון סופה להיות עם היד על העליונה".

היישוב סנסנה היה במקורו היאחזות נח"ל אשר אוזרחה רשמית בשנת התש"ס, אך קבוצה ראשונה מקרב התושבים הנוכחיים,  הגיעה ליישוב כבר ביום העצמאות התשנ"ט.

בסנסנה חיות היום כ 50-משפחות שהינן חברות באגודה השיתופית, ובמקום מוסדות חינוך לגיל הרך, קרן חסד לסיוע לנזקקים, בית-מדרש קהילתי ופעילות חברתית מגוונת לילדים ולמבוגרים.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד