תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עשרות אלפים באירועי יום העצמאות ביש"ע

הגדל

למעלה מ-14,000 חוגגים מכל רחבי הארץ השתתפו בחגיגות 30 שנה להקמת מועצה אזורית שומרון ו-61 להקמת המדינה ביום העצמאות האחרון בשני אירועים מרכזיים: בצפון השומרון ובנחל קנה. 

האירוע המרכזי התקיים בצפון השומרון ונפתח בצעדת אלפים ממבוא דותן עד מחסום ריחן, בכותרת "צועדים עצמאות בצפון השומרון – השומרון גדול ומאוחד". במקביל התקיים בשעות הבוקר הפנינג ענק ברחבת בית הספר "טללי אורות" סמוך ליישוב טל מנשה, בו נהנו המבקרים מחניון צה"ל, זירת מתנפחים ודוכנים רבים וססגוניים, הופעות ילדים וכשרונות מקומיים. אלפי הצועדים הצטרפו בשעות אחר הצהרים לעצרת המרכזית בהשתתפות המשנה לראש הממשלה השר משה (בוגי) יעלון וראשי ההתיישבות.

יעלון, אמר בטקס: "אשליית חלוקת הארץ התנפצה. יש ללמוד את הלקח מהניסיון של אוסלו, שלא הביא מישהו בצד השני  להאמין בזכות מדינת ישראל להתקיים. זו העת להתפקח מאשליית 'שטחים תמורת שלום' ולהחזיר את הביטחון לעצמנו. מספיק עם חוסר הסימטריה שהערבים יכולים להסתובב בכל מקום בארץ וליהודים יש מקומות שאסור להם להסתובב בהם. יהודי יכול לחיות בכל מקום בארץ ישראל".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין פנה לשר יעלון, אותו הגדיר "אדם שרואה נכוחה את מצבה של ישראל" ואמר: "יום העצמאות יהיה להוכיח שההכרעות מתקבלות ע"י הבוחר הישראלי והממשלה החדשה ולא ע"י הבית הלבן. מבחינה זו ההתיישבות מציבה בפני הממשלה את האתגר להוכיח כי אכן ישראל עצמאית וריבונית, לא רק להלכה כי אם למעשה".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה התייחס למספר המטיילים והמבקרים הרב בשומרון ביום העצמאות ואמר: "עם ישראל הצביע ברגליים ואמר את האמירה הברורה: לא להתקפלות, כן לציונות ולתנופת התיישבות בארץ ישראל. אנו מתיישבי השומרון שליחים של כלל עם ישראל ועלינו לפתח ולהכין את השומרון למאות אלפי ומיליוני יהודים שעוד יגיעו מכל העולם להתיישב בו".

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון - אשר ארגנו את צעדת האלפים ממבוא דותן למחסום ריחן בצפון השומרון קודם לעצרת, אמר בטקס: "בשנים האחרונות הוכח כי ויתור על ערכים מוביל מיד גם להרעה ביטחונית. יש לחדש את תנופת ההתיישבות ביהודה ושומרון".

האירוע באזור נחל  קנה נפתח בצעדה לאורך נחל קנה מקרני שומרון ליקיר בשילוב הדרכות ושחקני רחוב לאורך הנחל, כשבפארק שער קנה, בכניסה ליישוב נופים) התקיים הפנינג מרכזי – חניון צה"ל ענק, זירת מתנפחים ענקית, הפעלות לילדים עם האמן עופר חתוכה ומופע של הזמר סגיב כהן.

 אירועי יום העצמאות בשומרון אורגנו ע"י מועצה אזורית שומרון, מתנ"ס שומרון, מועצת יש"ע, ועד מתיישבי השומרון, אמנה ובשיתוף צה"ל.

 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד