תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דיווחי תנועה

הגדל

בימים האחרונים נפתח כביש חדש ביש"ע שיקצר משמעותית את הדרך מנגוהות בהר חברון ומהיישובים שיקומו לעקורי גוש קטיף לבאר שבע ולכביש 6. במקביל נפתח לתנועה הציר המחבר בין פסגת זאב לכביש 443 דרך נווה יעקב ועטרות, שהיה סגור מזה זמן רב לתנועת ישראלים.

 

כביש שומריה-נגוהות-אמציה (358) נפתח בימים אלו לתנועה. הכביש החדש שייחנך לקראת חג הפסח מחבר בין שומריה בדרום, נגוהות בהר חברון ואיזור מזרח לכיש שנמצא בתנופת פיתוח.

החיבור הנוח אל הדרום, המקצר את זמן הנסיעה מנגוהות לבאר שבע לפחות מחצי שעה, פותח אפשרויות חדשות לתעסוקה ופיתוח של שירותים קהילתיים.

 יחד עם פתיחתו של מחלף קריית גת בכביש 6, הופך האזור לאופציה מצוינת למגורים במרחקים נוחים מהערים הגדולות בדרום ובמרכז.  איזור מזרח לכיש נמצא כבר היום בפריחה בעיקר בשל הצטרפותם של עקורי גוש קטיף  בעתיד הקרוב עם הקמתם של הישובים גבעת חזן ומרשם.

 

במועצה האזורית הר חברון מביעים סיפוק רב מפתיחת הכביש ומציינים כי היישוב נגוהות שנחשב להתנחלות מבודדת עד היום, יתקרב למרכז בצורה משמעותית מבחינת מרחקי הנסיעה וישפר את אפשרויות התעסוקה לתושבים.

 

הכביש החדש שנסלל על ידי החברה הלאומית לדרכים יהיה חד מסלולי, דו נתיבי באורך של כ- 17 ק"מ, שעובר במזרח חבל לכיש, יחבר בין כביש הרוחב 31 בדרום (קטע רלבנטי: צומת להבים – צומת שוקת) וכביש מס' 3415 בצפון (צומת לכיש, בפניה מכביש 35 לכיוון לכיש ולאמציה).

 

ציר נסיעה שנפתח לתנועה: פסגת זאב – נווה יעקב – עטרות – 443-ת"א

 

לאחרונה נפתח מחדש ציר תנועה חשוב אשר היה סגור לתנועה תקופה ארוכה. מדובר על שד' משה דיין המוביל לנווה יעקב בצפון ירושלים והמשכו על ציר 60 הישן המגיע לאזור התעשייה עטרות ומשם לצומת עטרות (קלנדיה) ומשם  פנייה שמאלה לכביש 443. (ניתן לקצר בפנייה שמאלה כ – 300 מ' לפני צומת עטרות). כביש זה באחריות עיריית ירושלים ובריבונות מלאה של מדינת ישראל.

כדאי לנסוע בכביש זה למעוניינים להגיע לתל-אביב ואף למערב ירושלים (בעת עומס בפסגת זאב). יש להביא בחשבון כי הכביש מצוי כעת בעבודות שדרוג.

אנו תקווה כי צה"ל ומשרד הביטחון יפתחו כבישים נוספים לטובת מאות אלפי תושבי יהודה ושומרון בפרט ותושבי ישראל הקטנה בכלל.  נסיעה טובה ובטוחה!

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד