תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הרבנות הראשית למען ההתיישבות

הגדל

חברי מועצת הרבנות הראשית, בראשות הרבנים הראשים לישראל  הראשון לציון הרב שלמה עמאר, והרב יונה מצגר שליט"א סיירו בסוף השבוע ביהודה ושומרון כאורחי מועצת יש"ע והמועצה האזורית שומרון וקיימו את ישיבת מועצת הרבנות באלון מורה, בסימן חיזוק ההתיישבות.

הסיור נפתח במפגש עם  מנכ"ל מועצת יש"ע פנחס ולרשטיין ובביקור באתר הארכיאולוגי בתל שילה שבבנימין, בו שמעו הרבנים סקירה על מקום המשכן, דרך ימי עלי הכהן וחנה ועד החפירות והממצאים הארכיאולוגיים במקום. לאחר מכן  המשיכו האורחים לביקור בישיבת ההסדר בהר ברכה, שם קידמו את פניהם הרב אליעזר מלמד - רב הישוב וראש הישיבה - וגרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון.

לאחר דברי ברכה של הרב הראשי הרב מצגר  ושל ראש הישיבה הרב מלמד המשיכו חברי מועצת הרבנות הראשית אל הישוב אלון מורה, שם התקבלו יחד עם הראשון לציון הרב עמאר בשירה ובריקודים ע"י תלמידי ישיבת ההסדר בישוב בראשות המרא דאתרא הרב אליקים לבנון חבר הנהלת מועצת יש"ע.

בדברי ברכתו ציין הרב אליקים לבנון את ההלכה כי אדם המבקר לראשונה בישוב בארץ ישראל מברך "ברוך מציב גבול אלמנה".

הרב יונה מצגר אמר בדברי ברכתו כי הרבנים באו לחזק את ההתיישבות היהודית החשובה בערש ההסטוריה של עם ישראל, ליד המקומות הקדושים לעם: שכם וקבר יוסף, הר גריזים והר עיבל.

הראשון לציון הרב שלמה עמאר דיבר בחמימות רבה על המארחים, אנשי ההתיישבות בשומרון.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, הביע את התרגשותו הרבה מביקור הרבנים ומקיום ישיבת המועצה דווקא ביהודה ושומרון, וציין כי יש לכך משמעות סמלית לא מועטה עבור המתיישבים. ראש מועצת יש"ע סקר בפני הרבנים האורחים את גזרות הייבוש של ממשלת אולמרט והביע תקוה כי אנו בפני תקופה חדשה (עוד מדבריו בפני הרבנים במדור ישעמדה) 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ברך את הרבנים האורחים ואמר כי עצם הביקור של רבנים גדולים וחשובים בשומרון מחזק ומברך את ההתיישבות וקרא  לחברי מועצת הרבנות הראשית לקבוע ישיבת מועצה שנתית בחודש אדר בשומרון.

בסיור המיוחד ובישיבת המועצה שלאחריו השתתפו הרב הראשי הרב יונה מצגר, הראשון לציון והרב הראשי הרב שלמה עמאר וכן חברי מועצת הרבנות הראשית הרב שאר ישוב הכהן - רב העיר חיפה, הרב יעקב שפירא - ראש ישיבת מרכז הרב, הרב יצחק פרץ - רב העיר רעננה, הרב שמואל אליהו - רב העיר צפת, הרב יוסף גליקסברג - רב העיר גבעתיים, הרב ד"ר רצון ערוסי - רב העיר קרית אונו, הרב יעקב רוז'ה – רב המכון לרפואה משפטית ויו"ר ועד רבני זק"א, הרב שמעון אליטוב – רב המועצה האזורית מטה בנימין ורבנים נוספים.

ביקור מועצת הרבנות הראשית נקבע לאחר סיורו בשומרון של הרב הראשי הרב מצגר לפני כשבועיים שנענה לפניית מנכ"ל מועצת יש"ע פנחס ולרשטיין, כחלק מסיורי אח"מים הנערכים בימים אלו ברחבי יהודה ושומרון על-ידי בכירי מועצת יש"ע. במהלך סיורו של הרב מצגר עלתה ההצעה להביא את חברי מועצת הרבנות הראשית לביקור חיזוק והזדהות בהתיישבות, הצעה שנענתה ברצון רב על ידי כל הצדדים. הביקור התקיים בשיתוף פעולה של מועצת יש"ע עם והמועצה האזורית שומרון המקיימת גם היא בימים אלו פרויקט סיורים בשומרון לח"כים, עיתונאים וקובעי מדיניות

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד