תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חגיגות בגבעת העיטם באפרת

הגדל

ביום שישי האחרון הגיעו למעלה מ- 150 איש לגבעת העיטם שבאפרת לנטיעות לרגל ט"ו בשבט, ובעיקר לחגיגת סיום הליך הכרזת גבעת האיטם כאדמות מדינה – דבר שיאפשר, בעז"ה, פיתוח ובנייה במקום. הגבעה לבשה חג עם דגלי ישראל המתנופפים בגאווה ברוח הנעימה. השמש האירה פנים והמוזיקה הרקידה את הלבבות.

רבה של אפרת הרב שלמה ריסקין, ראש המועצה המקומית אפרתה עודד רביבי יחד עם חברי המועצה, תושבי אפרת ונציגים מוועדי הפעולה של אפרת, גוש עציון, קרית ארבע חברון צעדו עד לגבעה, שם נטעו שתילים רכים לצד שירה וריקודים.

 בטקס שהתקיים במקום הזכיר הרב ריסקין לציבור שאפרת היתה אמורה להבנות תחילה בגבעת עיטם ואז להמשיך בבנייה דרומה. מכיוון שגבעת עיטם הכי קרובה לירושלים ולכן הניחו שהיא הכי פחות תהווה בעיה לבנותה, החליטו פרנסי ורבני הישוב להתחיל את הישוב אפרת דווקא בגבעותיה הדרומיות ולאכלס אותן קודם. "מי העלה אז על דעתו שאיזה גורם ממשלתי היה מנסה לקחת מאתנו את גבעת עיטם ושנאלץ להיאבק עבורה?" שאל הרב. "אבל ב"ה, עכשיו שהגבעה הוכרזה כאדמות מדינה, אפשר להתחיל לבנות עליה" אמר הרב והוסיף שעוד לפני הקיץ הוא רוצה לבנות את ביתו על גבעת העיטם.

ראש מועצת אפרת עודד רביבי אמר שהטקס בעיטם מסיים שבוע של נטיעות של אלפי עצים באזור אפרת במסגרת הפיכת אפרת לעיר ירוקה. הוא גם הצטרף לדבריו של הרב ריסקין ואמר שגם הוא ישמח לבנות את ביתו בעיטם. רביבי ציין את כל ראשי המועצה הקודמים שנאבקו למען גבעת עיטם – משה מושקוביץ,ינון אחימן, איתן גולן ז"ל,אלי מזרחי- ואמר כי היום ב"ה אפשר להתחיל לתכנן את השכונה של 2500 יחידות דיור.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד