תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

צמרת הפיקוד של מג"ב בסיור ביהודה ושומרון

הגדל

צמרת הפיקוד הבכירה של משמר הגבול ובהם מפקד מג"ב ניצב ישראל יצחק וכן מפקדי מחוזות מכל רחבי הארץ וקציני מטה בכירים הגיעו בשבוע שעבר לסיור ביהודה ושומרון כאורחי מועצת יש"ע. הסיור נערך כחלק מפרויקט הבאת משפיענים וקובעי דעת קהל לסיור ברחבי יו"ש, כדי להכיר ולהתחבר לנופים הבראשיתיים, לארץ התנ"ך, ולמקומות המרכיבים את הסיפור של כל יהודי.

סגל הפיקוד הבכיר, שנענה להזמנת מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, החל את הביקור במרכז המבקרים החדש ביקב פסגות, שם זכו לטעום יין משובח, וקיבלו סקירה על גידולי הגפנים באיזור, על יקבי הבוטיק, ועל המקום האסטרטגי, על רכס מיגרון הצופה לעבר ירושלים, מרחבי בנימין ועד להרי הבקעה, וחולש על כביש 60.

משם המשיכו ליישוב עפרה והעפילו להריסות הבתים בעמונה. התחנה הבאה היתה ביישוב קידה ובתל קציף עם תצפית פנוראמית על בקעת הירדן ועל חשיבות רצף ההתיישבות והחיבור שבין הרי שומרון בנימין ועד לירושלים – מצפון לדרום, ומבקעת הירדן ועד לשפלה וקו החוף– ממזרח למערב. לאחר מכן הגיעה צמרת פיקוד מג"ב לגבעה ט' בעלי וביקרו בקרונענע, שם פגשו את תושבת המקום, תמר אסרף, שבעלה קצין בכיר בצה"ל, השתתף בלחימה בדרום, ואת דני דיין יו"ר מועצת יש"ע, לשיחה על אתגרי התקופה ועל הממשק שבין משטרה קהילה, ובין מג"ב להתיישבות. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד