תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מרחיבים את ההסברה באינטרנט

הגדל

מנהלת ההסברה – יהודה ושומרון ממשיכה את התנופה של כנס השגרירים הצעירים שהתקיים לפני כחודש ימים בו לקחו חלק כ – 300 צעירים שרכשו מיומנויות בתחום ההסברה והשכנוע. כעת, מעוניינים במנהלת לעלות מדרגה בתחום השכנוע וההסברה. קורס בלוגרים חדש, שנפתח ביוזמת המנהלת, יכשיר את הגולשים הצעירים לייצר מידע ולהפיצו ברחבי  העולם. הקורס, אמור להעניק כלים מעשיים לגולשים בעלי כושר ניסוח שפעילים בפורומים, בבלוגים ובכלל באינטרנט.

ניצחונו של ברק אובאמה בבחירות לנשיאות ארה"ב בחודש נובמבר 2008, הוכיח כנראה לכולם כי שימוש נבון באינטרנט יכול לסייע בשכנוע, בתמיכה ברעיון או במועמד ובהנעה לפעולה. האינטרנט הפך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. אנו מתקשרים באמצעות מיילים, רשתות חברתיות, כולנו מכירים את "יו טיוב", ומבינים שהפרטים בחברה מתקשרים ומעבירים אינפורמציה הרבה מעבר לשיחת טלפון או פגישה.

לדעת גורמים במנהלת ההסברה, הבלוגים והאתרים האישיים, הפכו זה מכבר לנושא מרכזי, חיוני ונפוץ בתקשורת המודרנית. לפיכך, חשוב לפעול בזירה זו לא פחות מאשר בזירות אחרות. עד כה, הסתכמה פעילותה של המנהלת במרחב האינטרנטי באתר המנהלת ובקבוצה ברשת החברתית "פייסבוק". כעת, מקווים שם להעמיק את הפעילות ההסברתית גם לפורומים, טוקבקים, בלוגים ובכלל.

הקורס עצמו, בן חמישה מפגשים יהווה נדבך נוסף במערך הסברה המקיף של "מנהלת הסברה – יהודה ושומרון". הגורמים הוסיפו כי מטרות הקורס הן בין היתר לעודד דיון ציבורי בנושא חיוניות ההתיישבות ביהודה ושומרון ולתת את הכלים, הבמה והיכולת לאילו שמעוניינים לשכנע ולתרום למאבק. 

דובר מנהלת ההסברה – יניב צ'ונה – אמר ל'ישע שלנו' : "בכנס השגרירים ביקשנו מהנוער לציין האם הוא מעוניין להירשם לסדנאות הסבר מתקדמות. המון נוער נרשם לסדנאות אילו, ואנו נשמח להעניק למעוניינים את היכולת להשפיע גם מאחורי המקלדת והמסך". מוסיף צ'ונה "בכל יום אנו נתקלים באינטרנט בעשרות רבות של סרטונים, מצגות ותכנים שעוברים מיד ליד. בעידן הידע, אין סיבה שהנוער האיכותי שמעוניין להיות חלק ממערך ההסברה, לא יבין כיצד ניתן להעביר מסרים דרך המחשב הביתי".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד