תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הרימו את הדגל בחנוכה

הגדל

בתנועת מרימים את הדגל מסכמים בסיפוק את הפעילות הענפה שקיימה התנועה במהלך ימי החנוכה בערים ברחבי הארץ בשיתוף הגרעינים התורניים המקומיים, ונוער ממוסדות החינוך ומיישובי יש"ע.. הפעילים נפרשו במוקדים רבים וערכו פעילויות שונות בנושא החג ומשמעויותיו תחת הכותרת "עושים אור בחנוכה- ממשיכים את לפיד המסורת החשמונאית".

 

במודיעין הגיעו כחמישים בני נוער מהיישוב נווה צוף והפעיל יחד עם העירייה והגרעין התורני במקום סדנאות לילדי העיר. בין היתר הם הקימו  דוכני פעילות לבני נוער וצעירים, הקהילו את האנשים וקיימו  הדלקת נרות מרכזית. אנשים רבים נסחפו לתוך מעגלי הריקוד. בני הנוער  סיפרו על היענות ורצון רב להשתתף בפעילות, וכן על התעניינות ורצון לדעת עוד על היישוב שממנו באו המארגנים – נווה צוף. "יצאנו בתחושה שעשינו משהו גדול ומשמעותי עם טעם של עוד " סיכמו בני הנוער.

באשקלון היו אלה חברי בני-עקיבא מחבריה ב' בשומרון שיצאו לפעילות במסגרת סמינריון של התנועה, וקיימו בין היתר הדלקת נרות מרכזית  בבתים ובשכונות. "בזכותם"- מסכם אליהו ראובן מאשקלון –  "התקיים אירוע ענקי שרומם את הציבור , ואנחנו מחכים לכם באשקלון גם בפורים ... ".

במרמים את הדגל סבורים שהפעילות בחנוכה מהווה דוגמא למודל עבודה של חיבור כוחות בין גופים שונים היכול להעצים באופן  משמעותי את  הפעילות היהודית-ערכית ברחבי העם והארץ ושוקדים בימים אלו על הכנת פעילויות נוספות בתקופה הקרובה.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד