תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תערוכת "איש וביתו" במוזיאון גוש קטיף

הגדל

במעמד מרשים ומרגש, נפתחה ביום שני תערוכה חדשה במוזיאון גוש קטיף – "איש וביתו", תערוכה בה הציגו את יצירותיהם אמני הכפר שא-נור שבצפון השומרון. בהשקת התערוכה השתתפו אמנים ואישי ציבור, עם אנשי המועצה האזורית שומרון בראשות עו"ד גרשון מסיקה, אשר פרסו את חסותם על התערוכה וסייעו רבות בהשלמתה.

 במעמד ההשקה דיבר גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, אשר הזכיר, לאור פרשת השבוע, את חשיבותן של האחדות והתקווה בעם ישראל, ואמר כי אנו למדים שאין ייאוש כלל וכי עלינו להרים את הראש ולשוב ולבנות.

ברוך מרזל מתנועת ארץ ישראל שלנו ציין את חשיבותו של המוזיאון בשימור הזיכרון נגד פושעי הגירוש, כדי שנוכל לבוא חשבון ולהזכיר כי יש דין ויש דיין.

 ח"כ פרופ' אריה אלדד מתנועת התקווה התקבל בחיבוק חם על ידי אמני שא-נור, אשר זכרו לו את ימיו בתקופת המאבק על שא-נור. בדברים שנשא אמר פרופ' אלדד כי מוזיאון גוש קטיף הוא "הדלק בספינת הגעגועים המניעה אותנו קדימה", וכי המוזיאון לא צריך לעסוק, ככל מוזיאון, בהתרפקות על העבר, אלא בבניין העתיד.

 אחרון הדוברים היה הזמר אריאל זילבר, אשר ציין כי בשלוש השנים שחלפו החל להתקהות הרגש אשר עלה בעת המאבק בגירוש. רק בביקור במוזיאון החל הרגש לעלות שוב, ורק בזכות רגש זה ניתן יהיה לשוב ולהיאבק על הארץ. זילבר הרים כוסית לרגל התערוכה החדשה, והפתיע את הציבור בניגון מניגוני הרב המקובל יצחק גינזבורג  "תתעורר, תתעורר!".

במקביל, הוצבה במוזיאון במהלך ימי החנוכה מנורת בית הכנסת בנצרים, שהפכה לסמל של גוש קטיף בזמן העקירה, כשתושבי נצרים נשאו אותה על גבם עת גורשו. המבקרים הביעו התרגשות רבה בשל הצבת המנורה, המעלה מחדש את טראומת העקירה. שלמה בשן, המתפעל את המוזיאון, סיפר על מאמץ עילאי להבאת המנורה למוזיאון בחג החנוכה, לתועלת אלפי המבקרים.

המוזיאון פתוח בחג החנוכה מהשעה 9:00 בבוקר עד 20:00 בערב.

לפרטים 02-6255456,  0523477701.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד