תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שכונה חדשה של ארגון 'עזרי' בשבי שומרון למגורשי חומש

הגדל

סולמון בן דיין, נדבן יהודי מוונצואלה שסייר בשבועות האחרונים באזור יהודה ושומרון ביוזמת ארגון החסד 'עזרי',  יבנה 13 יח"ד בשבי שומרון המיועדות למגורשי חומש. על פי התוכנית לאחר בניית הבתים הם יושכרו למגורשי חומש ולאחר שלוש שנים  תינתן אופציה לרכישתם בקיזוז דמי השכירות.

ההכנסות מהשכרת הבתים ומהמכירה יופנו לקרן מיוחדת לטובת המשך פיתוח ובנייה נוספים. 

בן דיין השוהה בחודשים האחרונים בישראל הגיע לארץ ביוזמת ארגון החסד 'עזרי'. הוא הודיע לאנשי הארגון כי ברצונו להפנות את עיקר המשאבים לסיוע לאנשי יהודה ושומרון ובעיקר ליוזמות שיניבו כספים נוספים ויהוו גם הצלחה כלכלית.   במהלך החודשים האחרונים סייר בן דיין באזור השומרון יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון, עו"ד גרשון מסיקה, ושמע סקירה על הצרכים ואפשרויות ההשקעה. לאחרונה הודיע בן דיין כי ישקיע בבניית השכונה החדשה בשבי שומרון. כמו כן הודיע בן דיין כי ישקיע כ-400,000 ₪ בכרם של תושב יצהר, אריאל בן שטרית. 

אריאל אלימלך, יו"ר ארגון עזרי מסר כי "המטרה שלנו היא לחזק את ארץ ישראל. במסגרת פעילות הארגון אנחנו מכירים אנשים בתפוצות ומחברים אותם לעניין אהבת הארץ ובאופן כללי,  המטרה היא לעזור לכל מי שמבקש סיוע. לאחר שנוצר הקשר עם סולומון חיברנו בינו לבין המועצות האזוריות ביהודה ושומרון ואני שמח שהקשר הזה נושא פרי". 

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר ל'ישע שלנו': " זה מעשה ציוני ויהודי מהדרגה הראשונה. מה שבן דיין עושה, זו הדרגה הגבוהה ביותר של החסד. לא לתת רק כסף לאוכל או בגדים אלא לראות איך אפשר להעמיד את האנשים על הרגלים בזכות עצמם. בזמן שבממשלת ישראל מערימים קשיים ומכשולים על ההתיישבות כדוגמת 'פינוי-פיצוי'  מגיע יהודי שפותח את הלב ואת הכיס ומחזק את השומרון".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד