תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אלפיים איש באירוע "לילה בהרי חברון"

הגדל

כאלפיים איש השתתפו השבוע בדרום הר-חברון באירוע הזיכרון שכבר הפך למסורת "לילה בהרי חברון" - לזכר שלשה מבני משפחת דיקשטיין מפסגות- האב יוסף, האם חנה ובנם שובאל-ציון, והחייל סמ"ר אלעזר שמאי ליבוביץ, תושב חברון,  ה' יקום דמם, שנרצחו בצומת זיף לפני שש שנים בי"ז אב תשס"ב (26 יולי 2002), ערב שבת קודש פרשת 'עקב'.

מה שהתחיל מהתוועדות של מספר חברים, שהתכנסו במקום הרצח ושרו שירים שאלעזר אהב הפך בשנים האחרונות לאירוע זיכרון עם משפחות הנרצחים, רבנים, אישי ציבור, אמנים וקהל גדול מאוהבי ארץ ישראל.

האירוע החל בשעות אחר-הצהריים בצעדה שבה צעדו מאות אנשים מהיישוב מעלה חבר ועד לגל-עד שהוקם במקום הרצח, בצומת זיף. במקביל נערכו לבאים סיורים מודרכים באזור.לאחר מכן הגיעו המשתתפים למקום העצרת המרכזית, סמוך לצומת. הרב מיכי יוספי מחוות יישוב הדעת פתח בהתוועדות יחד עם חזקי סופר שהופקד על השירה והניגון, ולאחר מכן הופיעו עדי רן ואודי דוידי, ונשאו דברים אביו של אלעזר הי"ד, יוסי לייבוביץ', וצבי יהודה דיקשטיין, בכור ילדי משפחת דיקשטיין.  המשתתפים נחלו אכזבה לאחר שאחד הזמרים המרכזיים שהיה אמור להופיע בערב, אהוד בנאי, ביטל את השתתפותו, ככל הנראה על רקע לחץ כבד שהפעילו עליו ארגוני השמאל. אביו של אלעזר אמר לבאים: " סיכמנו עם אהוד כבר את כל הפרטים ואף נפגשנו איתו. ההערכה שלנו היא שהופעל עליו לחץ כבד מארגוני השמאל. ודאי וודאי שאנחנו מאוכזבים, אבל הערב הזה ב"ה מוצלח מאד".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד