תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עצרת 3 שנים לגוש קטיף

הגדל

למעלה מ 5000 איש, מבוגרים ובני נוער, תושבים מגוש קטיף וכל רחבי הארץ, השתתפו ביום רביעי אחר הצהריים בעצרת הזיכרון המרכזית לציון 3 שנים לחורבן היישובים בגוש קטיף ובצפון השומרון, סמוך למחסום כיסופים. העצרת שאותה ארגנו מועצת יש"ע, ועד מתיישבי גוש קטיף ותנועת 'מרימים את הדגל', התקיימה תחת הכותרת " כיסופים לקטיף".

לראשונה מזה 3 שנים שוב נראו המוני בני נוער צועדים לאורך ציר כיסופים עד למקום כינוס העצרת, בסמוך למחסום כיסופים שדרכו היו נוהגים בעבר לעבור בדרך הביתה, לגוש.

רב יישובי חבל עזה, הרב יגאל קמינצקי אמר על הבמה כי "יש צימאון בציבור הרחב לציבור הכתום. הדרישה היום לכתום ולרוח של גוש קטיף הולכת וגדלה בכל חלקי הארץ ואנו נלך ונפיץ אותה בין כל חלקי העם".

חנן פורת, איש כפר עציון חבר הנהלת מועצת יש"ע סיפר לנוער גוש קטיף על השנים הקשות לאחר שאנשי כפר עציון גורשו מיישובם במלחמת השחרור. 19 שנה זה לקח – הוא אמר – אבל ידענו שנחזור, לא הפסקנו לקוות. גם לגוש קטיף אני מרגיש שנחזור.

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר על הבמה, כי במאבק על ארץ ישראל, בסופו של דבר אנו ננצח "כי אנו נחושים יותר, מאמינים יותר, ומפני שאנחנו צודקים יותר ואין מאבק צודק יותר מאשר זכותינו על הארץ הזו".

דיין הוסיף כי "מצד אחד אני מרגיש כאב וצער על הקהילות הפורחות שנחרבו בזדון, על יהודים שנעקרו מבתיהם בארץ ישראל, על חממות פורחות שנעקרו ואפילו על דברים גרועים מכך. אנחנו מרגישים כעס לא רק על הפשע המוסרי שנעשה, אלא גם האיוולת שבו ועל התוצאות הנוראות שהגירוש הביא. על כך שכל דרום הארץ הופקר לחמאס ועל כך שהמגורשים סובלים מחרפת מצוקה, אבל עלינו להאמין ולקוות באמונה שלמה וחזקה כי עוד נשוב לכל ישוב שנחרב ונבנה אותו כפליים ממה שהיה, נכפיל את הישובים".

הוא הוסיף - "עם ישראל חיכה 2000 שנה לחזור לארצו, גיבורי כפר עציון המתינו 19 שנים עד לחזרתם, ואנחנו מלאים כיסופים כי תושבי גוש קטיף יוכלו לחזור ולהקים את יישוביהם אפילו תוך זמן קצר יותר. יבוא יום שאנחנו נאמר: אנו שבים לגוש קטיף וגוש קטיף יחזור לתפארתו".

במקביל לעצרת המרכזית מקיימת השבוע תנועת 'מרימים את הדגל' סדרת אירועי זיכרון בלמעלה מ – 50 ערים ברחבי הארץ. הרב אלישע וישליצקי, מרבני התנועה, אמר בעצרת כי: "אנו רוצים לחזור לעזה ולא רק לגוש קטיף, אלא גם להגיע אל גלעד שליט ולהשיבו הביתה. ובעת הזו נזכור גם שבוי נוסף, שסיפר כי שני הימים הקשים ביותר בחייו, היו היום שבו הוא גורש מהשגרירות הישראלית, ויום חורבן גוש קטיף – אחינו יהונתן פולארד, נישא תפילה לשחרורו הביתה במהרה". בדוברים היו גם יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפדל, אורי אריאל, וחבר הכנסת צבי הנדל שגורש מביתו שבגני טל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד