תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טקס חנוכת מרכז קטיף

הגדל

קרוב לשלוש שנים לאחר הגירוש מגוש קטיף ייחנך בסוף החודש מרכז לתיעוד ולתודעת ההתיישבות בחבל קטיף בטקס, שבו יושק גם בול של דואר ישראל לציון 35 שנות התיישבות בגוש קטיף.

המרכז לתיעוד ותודעת גוש קטיף שואף להביא את סיפורם של 35 שנות התיישבות בגוש קטיף. החיבור בין אמונה למעשה, הקהילתיות בגוש על מגזריה השונים שיוצרת סיפור חברתי מיוחד במינו, דרך המאבק הכתום והשאלות שהציב וממשיך להציב גם היום אל מול החברה הישראלית, בייחוד לנוכח המצב הביטחוני בעוטף עזה, ולאור מצב שיקום קהילות המגורשים.

בוועד מתיישבי גוש קטיף סברו כי המרכיבים הללו יוצרים סיפור ואבן דרך בחברה הישראלית הנבנית במדינת ישראל, סיפור שראוי, חשוב והכרחי שכל יהודי יכיר אותו, ילמד אותו, וממנו.

המרכז החדש שייחנך ביישוב ניצן יהווה מקום שבו ירוכז החומר הארכיוני על הגוש, ויטופל בכלים מקצועיים וחדשניים.

על פי תפיסתם של מקימי המקום, המרכז יעמוד בקשר עם מכוני מחקר שונים, עם חוקרים, סטודנטים ותלמידים, מוסדות חינוך ותנועות נוער, יוצרים ואמנים, ועם אנשי גוש קטיף ותומכיהם הנכספים אליו.

בוועד המתיישבים אומרים כי כאשר סיפורו של הגוש יועבר בצורה הטובה ביותר וייחרט בתודעה הלאומית של החברה הישראלית, הם יתרום תרומה מכרעת להמשך התפתחותו של עם ישראל בארצו, כאומה בריאה בעלת לכידות חברתית וערכית, וגם בעז"ה לחזרתנו לכל נחלתנו ובתוכה לאדמת גוש קטיף.

טקס חנוכת 'מרכז קטיף' והצעדה לראשוני ומייסדי הגוש יתקיים אי"ה ביום רביעי, כ"ט סיון, 2.7.08, בשעה 16:30 ביישוב ניצן.

באירוע תוצג תערוכה תערוכה על ראשית ההתיישבות, יתקיימו סיורים במרכז החדש, ויושק בול לציון 35 שנה להתיישבות בגוש קטיף, במעמד שר התקשורת אריאל אטיאס ומנכ"ל חברת דואר ישראל אבי הוכמן.

ב – 18:00 יחל במקום טקס הצדעה למייסדי הגוש בהשתתפות ראשוני המתיישבים, חברי כנסת ואישי ציבור. הציבור מוזמן.

לפרטים נוספים: ועד מתיישבי גוש קטיף - 08-9738000 או באתר www.4katif.org.il

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד