תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ועדת חו"ב : להקים מחלף בצומת הכבשים

הגדל

ועדת המנשה של ועדת חוץ וביטחון החליטה לפעול לגיוס משאבים לבניית מחלף ב"צומת הכבשים" מדרום לחברון, זאת על פי דריש ראש המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר חי, שפעל בחודש האחרון לבניית המחלף בצומת.

בחודש האחרון הציבו תושבי היישובים בהר חברון משמרות מחאה בצומת בשל התנגדותם לפתיחת המחסום למעבר תנועה פלשתינית. לאחר הסרת המחסום שלח ראש המועצה אזורית, צביקי בר חי, מכתב דחוף לראש הממשלה בו דרש ממנו לבטל את ההחלטה לפתוח את "מחסום הכבשים" לנועת ערביי יו"ש. בר חי הדגיש כי הכין תוכנית למעבר תת קרקעי של פלשתינים בצומת, שקיבלה את אישורים של כל גורמי התכנון אך לא אושרהלביצוע עד היום מסיבות תקציביות. מתוך מכתבו של בר חי: " דווקא בשבוע בו מציינת ישראל 60 שנים לעצמאותה, הגיע הזמן לישם קץ לתופעת  " רייס נוחתת - המחסומים נופלים". במסגרת כל אימת שקונדוליסה רייס מבקרת בישראל, ממשלת אולמרט מסכנת חיי אדם בנסיון לפצות את האמריקאים והפלשתינים".

ביום שלישי האחרון הגיעו תושבים רבים מהאזור וחסמו את הצומת במחאה על הסרת המחסום. במקביל למחאה בצומת התקיים דיון בוועדת המשנהשל ועדת חוץ וביטחו, ובה הוחלט לפעול לגיוס תקציבים לבניית מחלף במקום, שיבטיח את שמירת ביטחונם של תושבי הר חברון והסביבה. בצומת סייר גם חבר כנסת עתניאל שנלר שהודיע שיפעל לגיוס התקציב הנדרש על מנת לבצע ההפרדה מפלסית בתנועה. שנלר דרש שכל פתרון בינייםעד לביצוע ההפרדה יעשה תוך הקפדה על שמירת חייהם של מתיישבי האזור.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד