תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראש מועצת קרני שומרון עוכב לחקירה במעבר אליהו

הגדל

המשטרה עכבה השבוע לחקירה את ראש מועצת קרני שומרון, הרצל בן ארי, לאחר שזה מחה על עיכוב תושבים שניסו לעבור דרך מעבר אליהו לעבר היישובים קרני שומרון וקדומים. בעקבות מעצרו נמנע מבן ארי להגיע לאירוע חנוכת מסלולי הליכה לרווחת תושבי ישובו.

 האירוע החל ביום שני האחרון, כאשר המשטרה עיכבה ובדקה במעבר אליהו שאחרי אלפי מנשה תושבים שנסעו מהמרכז לכיוון היישובים בכביש 55 – מעלה שומרון קרני שומרון וקדומים, במשך דקות ארוכות. בן ארי, שהיה בדרכו לאירוע חגיגי והפנינג שבו נחנכו מסלולי הליכה ביישוב, יחד עם המתנ"ס ושירותי בריאות כללית, והיה אמור לנאום בו, ניגש אל השוטרים ודרש מהם לזרז את הבדיקה ולהקל על הנוסעים. בתגובה הודיעו לו השוטרים כי הוא מעוכב לחקירה. רק לאחר דין ודברים, ולאחר שראש המועצה 'זכה' מידי השוטרים לדו"ח הוא שוחרר. בן ארי סבור כי באירוע הזה נחצו כל הגבולות: "אולמרט מבין שלא יוכל לפנות אותנו מפה כרגע, אז הוא מנסה להתעלל ולהקשות את חיי התושבים בכל דרך, לא נוכל לסבול זאת והיום נחצה קו נוסף כששוטרים מעכבים במחסום ראש מועצה מכהן" – הוא אמר ליש"ע שלנו.

בעקבות המקרה הפגינו מאות תושבים מקרני שומרון, מעלה שומרון וקדומים במחסום ביום שלישי אחר הצהריים, ומחו נגד מדיניות האפליה וההפקרות הביטחונית - כאשר מחד מקשים את חיי התושבים במחסום מיותר בדרכם הביתה, ומנגד, לאחר שהתושבים כבר עברו את המחסום כוחות הביטחון לא מונעים את אירועי זריקת האבנים ויידוי בקבוקי התבערה לעברם, המתרחשים כמעט מדי יום בשעות קבועות על הכביש.

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שיגר מכתב מחאה חריף על ההתרחשות במעבר וקרא לראשי המועצות באזור להיות שותפים למאבקם של אנשי קרני שומרון וקדומים. "מאבקם" – כתב דיין במכתב – "הוא מאבקה של כל ההתיישבות כולה. מי שהחליט להערים עלינו קשיים ולמרר את חיינו על מנת לגרום לעזיבתם של תושבים את האזור, ימצא כי הוא טועה טעות מרה, ולא נסכים למדיניות שכזו".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד