תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חודש הסיוע למיגון כלי רכב ביש"ע

הגדל

בשורה משמחת לתושבי יש"ע: הוחזר הסיוע למיגון כלי רכב עבור תושבי יש"ע שקוצץ לפני מספר חודשים, זאת בעקבות פעילות אינטנסיבית של מועצת יש"ע, יחד עם יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל ח"כ אורי אריאל, בסדרת פגישות, במכתבים לנוגעים בדבר, וביצירת הד ציבורי והעלאת הנושא בתקשורת הישראלית.

 

מאז שנת תשמ"ז (1986) סייעה המדינה במימון מיגונם של שמשות כלי הרכב של תושבי יהודה ושומרון ושל בעלי העסקים הנעים בכבישי האזור. לפני חודשים אחדים הודיע במפתיע משרד הביטחון לקב"ט מועצת יש"ע ולקציני הביטחון במועצות האזוריות ביהודה ושומרון, כי הוא מפסיק לממן את מיגון כלי הרכב בתואנה של חוסר תקציב. בעקבות כך החלו ראשי מועצת יש"ע לפעול בקרב הממונים על הנושא, על מנת לחדש את המימון למיגון כלי-רכב.

בין היתר נפגשו מנהיגי המתיישבים וח"כ אריאל עם הממונה על התקציבים באוצר, רם בלינקוב, עם מנכ"ל משרד הביטחון, פנחס בוכריס, ועם ראש החטיבה להתיישבות במשרד הביטחון, עמיקם סבירסקי, זאת לצד יצירת לובי פוליטי למען הנושא. במקביל התראיינו בתקשורת בכירי מועצת יש"ע ובהם קב"ט המועצה, שלמה ועקנין, ותקפו את ההחלטה למנוע את המיגון מהתושבים.

במכתב שכתב מנכ"ל המועצה, פנחס ולרשטיין לשר הביטחון אהוד ברק לפני כחודש וחצי נכתב כי "פגיעתו של בלוק ברכב נוסע, כמוה כירי נשק קל, וכאשר מדובר ברכב ללא מיגון אזי אירוע כזה יכול חלילה להסתיים באבידות בנפש, כפי שלצערנו קרה בעבר. הכתובת נמצאת על הקיר. האם אתה ומשרד הביטחון שהנך עומד בראשו, או משרד האוצר, מוכנים לקחת על עצמם את האחריות על הסיכון הגדול הנגרם לחיי אדם כתוצאה מהפסקת תקצוב הפרויקט?".

בפגישה שהתקיימה בראשית השבוע עם הממונה על התקציבים באוצר יחד עם מזכ"ל אמנה, זאב חבר, וחבר הכנסת אורי אריאל, סוכם על הפשרת המימון לפרוייקט המיגון נגד אבנים מתקציב מערכת ביטחון, וביום שלישי האחרון אישר שר הביטחון אהוד ברק את התקציב בסך 2.5 מיליון שקלים.

נוהל מיגון כלי רכב שגובש יחד עם משרד התחבורה ומשרד הביטחון מופיע באתר מועצת יש"ע בכתובת www.myesha.org.il תחת הכותרת "מיגון רכבים".

 במקרים חריגים ניתן לפנות לגב' פרלה משלי במשרדי מועצת יש"ע 02-6211999. נסיעה טובה ובטוחה.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד