תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

1000 ימים לגירוש אין פתרון לכל מתיישב

הגדל

בימים אלו מציינים מגורשי גוש קטיף אלף ימים לעקירה מבתיהם ומיישוביהם. ככל שחולף הזמן מתחדדת האיוולת בהבטחות הממשלה ומסתבר פעם אחר פעם כי אין פתרון לכל מתיישב!

דו"ח שחובר בידי ועד מתיישבי גוש קטיף קובע כי 1000 ימים עברו מאז כאב ההתנתקות בקיץ תשס"ה, וכמעט אף משפחה מ 1800 המשפחות שפונו מגוש קטיף לא זכתה להיכנס לבית קבע משלה. בניית הבתים אפילו לא החלה. הבירוקרטיה, הארגון , החישוב הכלכלי המוטעה של הפיצוי למפונים, חוסר המענה לאבטלה והמצב החברתי הרעוע הפכו את המפונים לפליטים. אבטלה גירושים תחלואה גוברת ובעיית גידול הילדים ידועים לכולם אך פתרון לבעיה אין . הפערים בין  הדעה הרווחת לעומת המציאות בשטח גדלים והפתרון לא נראה באופק.

על רקע הדברים הגיעו ביום שני האחרון, ערב פתיחת מושב הקיץ של הכנסת, מאות מפגינים לגן הורדים בירושלים כדי למחות על מצבם של עקורי גוש קטיף.

בהפגנה, שאורגנה בידי ועד מתיישבי גוש קטיף וועד החקלאים ובסיוע של מועצת יש"ע, קראו המשתתפים לראש הממשלה אהוד אולמרט להתפטר לאלתר מתפקידו, על רקע כישלונו במתן פיתרונות למצוקות המגורשים.  הנוכחים, שרבים מהם גורשו מבתיהם ומנחלתם, מחו על כך שחלפו 1000 ימים, והם עודם נמצאים תלויים באוויר, בלי בית, ובלי תעסוקה.

בסיום העצרת, צעדו המפגינים מגן הורדים לעבר הכנסת, כשהם אוחזים שלטים וקוראים קריאות להתפטרותו של אולמרט.

 
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד