תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יום העצמאות במיגרון

הגדל

למעלה מ 10,000 איש הגיעו לחגוג את יום העצמאות ה – 60 למדינת ישראל ביישוב מגרון שבחבל בנימין, לאירוע חגיגי שהתקיים תחת הכותרת "עומדים על שלנו. מיגרון".

מגרשי החניה שהוכנו מבעוד מועד התמלאו עד אפס מקום כבר בשלבים המוקדמים של האירוע, ועשרות אוטובוסים הביאו את הבאים מאזורי החניה עד לנקודות היציאה למסלולים השונים, וליישוב. הבאים השתתפו בצעדות מאזור שער בנימין, במספר מסלולים ובהם מסלול אתגרי ומסלול משפחתי, ונהנו מהסברים על הדרך ועל האזור. למעלה, ביישוב חיכו לחוגגים במה חגיגית עם להקת איילת השחר, ומאוחר יותר עם אהרון רזאל וחזקי ספר, מתנפחים, דוכני מזון ופעילות, שיעורי תורה והרצאות, הפעלות מיוחדות לילדים, וכמובן – מצוות היום – פינות למנגלים. ממיגרון היה ניתן לראות היטב את ירושלים, ומי שהרים את ראשו יכול היה להבחין במטס חיל האוויר ליום העצמאות, שעבר ממש מעל אלפי החוגגים במגרון. נציגים מכלי התקשורת הגיעו לסקר את האירוע המרשים.

את האירוע חתמה העצרת המרכזית שבה נאמו ראש מרכז ישיבות בנ"ע, הרב חיים דרוקמן, הרב עמי שטרנברג ראש ישיבת 'הר המור', הרב יעקב אריאל, רבה של רמת גן, רבה של מגרון, הרב איתי הלוי, ויו"ר מועצת יש"ע, דני דיין. בהמשך עלו כל ילדי מגרון על הבמה והפריחו בלונים בצבעי כחול ולבן, והודלקו משואות חגיגיות ע"י אישי ציבור מההתיישבות ומתומכיה. העצרת הסתיימה בשירת 'התקוה', ו'אני מאמין'.

המדינה הודיעה לפני כחודשיים לבג"ץ כי בכוונתה לעקור את מגרון אולם ההמונים שהגיעו באו לבטא נחישות ואמירה ברורה כי מגרון תישאר על הקרקע, וכל ניסיון לעקור אותה ייתקל באלפי אנשים שלא יתנו לכך לקרות. המארגנים, ובהם היישוב מגרון, המועצה האזורית מטה בנימין, אמנה ומועצת יש"ע, הביעו שביעות רצון מהכמות האדירה של המטיילים והמבקרים שזרמו במהלך כל היום למגרון, שמחו וחגגו וחיזקו את תושבי המקום.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד