תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פגישת ראשי יש"ע עם המפכ"ל

הגדל

ראשי מועצת יש"ע נועדו בראשית השבוע עם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, בלשכתו במטה הארצי בירושלים, לראשונה מאז נכנס לתפקידו.

הפגישה נולדה לאחר מכתב שכתב יו"ר המועצה, דני דיין, למפכ"ל בסוגיית התנהגות המשטרה בפרשת הבנות שנעצרו בגבעת האור. בפגישה דרשו ראשי יש"ע מהמפכ"ל להורות לאנשיו להימנע בכל מחיר מהתנהגות דומה, וחזרו על הסיכום עם מפקד מחוז ש"י שנכח בדיון, כי בעתיד, במקרה שחלילה תיווצר שוב מציאות של מעצר בנות או חיפוש על גופן -  תהיה בעת החיפוש נוכחות של נציגת ההתיישבות, סגן ראש מועצת יש"ע, שרה אליאש,  על מנת למנוע כל פגיעה או אפילו חשד לפגיעה בבנות שלא לצורך, הסכמה אותה אישר גם  המפכ"ל.

בנוסף עלו בישיבה נושאים שונים ובהם הגברת את ערוצי התקשורת בין הצדדים כדי למנוע חיכוך מיותר כאשר ניתן לעשות זאת, גניבת המתכות ביהודה ושומרון הגורמת לבעיה ביטחונית המסכנת חיי אדם בעקבות פירוק וגניבה של עמודי תאורה, הצורך והחשיבות בחיזוק המשמר האזרחי במרחב, הסרת מחסומים עבור נהגים ישראלים בכניסה לאיו"ש הגורמים לתחושה של "מעבר גבול", ובקשה לפתוח את קבר רחל לנסיעת כלי רכב פרטיים, ללינה במקום, ולאפשרות הליכה רגלית לציון.

הישיבה התנהלה באווירה טובה והצדדים סיכמו להמשיך במערכת הידברות קבועה, בפעילות של ממשק משטרה וקהילה וביצירת ערוצי קשר פתוחים בזמן אמת באירועים השונים ביו"ש.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד