תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פגישה עם צמרת משטרת ש"י

הגדל

 מנהיגי המתיישבים נועדו בתחילת השבוע עם הפיקוד הבכיר של מחוז משטרת שומרון ויהודה, בראשות מפקד המחוז ניצב שלום קעטבי סגנו  ומפקדי המרחבים. חברי המועצה קבלו על התנהגות המשטרה באירוע החמור בעת מעצר הבנות בגבעת האור, ועל החיפוש שנעשה עליהן.

בתום דין ודברים נוקב  בין ראשי יש"ע לבין צמרת המחוז סיכמו הצדדים כי בעתיד, במקרה שחלילה תיווצר שוב מציאות של מעצר בנות או חיפוש על גופן -  תהיה בעת החיפוש נוכחות של נציגת ההתיישבות על מנת למנוע כל פגיעה או אפילו חשד לפגיעה שלא לצורך בבנות.

במהלך ישיבת מזכירות מועצת יש"ע שהתקיימה בתחילת השבוע סוכם שסגנית יו"ר מועצת יש"ע, ולשעבר ראש אולפנת להבה בקדומים, הגב' שרה אליאש, תרכז את הטיפול בענין. בפגישה עם המשטרה עלה שוב הצורך לתאם פעילות מול מנהיגות המתיישבים, זאת בעקבות האירועים בגבעת אש קודש בשבוע שעבר. אנשי המינהל האזרחי בליווי המשטרה הגיעו וביקשו לפנות מהמקום מבנה, ולהרוס מגדל מים קיים המספק מים ליישוב לשתיה ולחקלאות בגלל הטענה שהיסודות שלו נבנו ללא אישור. המהלך בוצע ללא תיאום או הודעה מראש – זאת בניגוד לכל הסיכומים.למקום הגיעו תוך דקות אוהבי ארץ ישראל רבים בניסיון למנוע את ההריסה והפינוי, ובהם גם סגן ראש המועצה, מרדכי יוגב, שיצר קשר עם ראשי הכוחות. במקביל קיימו ראש המועצה האזורית בנימין,אבי רואה  ראש מועצת יש"ע דני דיין, ובכירים נוספים בהתיישבות שיחות דחופות עם אנשי משרד הביטחון המינהל האזרחי והמשטרה ובעקבות כך ניתנה הוראת הקפאת מצב ולאחר דקות בודדות עזבו הכוחות יחד עם המנופים את המקום, לא לפני שהספיקו לחבל במגדל המים. כתוצאה מהאירוע היישוב נותק ממים במשך שעות ארוכות. במועצת יש"ע הגיבו בחומרה לאירוע ואמרו כי "אנו רואים בחומרה את התנהלות המשטרה, בשום מקום, גם לא אצל הפלסטינים, לא מנתקים ישוב ממים בצורה חסרת אחריות כזו".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד