תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כמעט לינץ סמוך לנחליאל

הגדל

משה בנבנישתי, תושב נחליאל ניצל בתחילת השבוע מניסיון לינץ', לאחר שהלך בשביל המחבר בין יישובו לכולל שבו הוא לומד  - ביישוב חורש ירון ופורעים ערבים ניסו להתקיף אותו.

האירוע התרחש במקביל להתפרעויות של ערבים בכמה מוקדים בגוש דולב-טלמונים על רקע הלחימה בחבל עזה. באחד המקרים הקימו ערבים מצבורי אבנים על הצירים ורגמו בבלוקים אוטובוסים וכלי-רכב פרטיים שנסעו על הכביש סמוך לנריה. בנבנישתי, צעד באותה שעה על השביל הפנימי המחבר בין היישובים – איזור שבו רבים מהתושבים מבצעים ריצת בוקר והליכות יומיות, והכניסה אליו אסורה לערבים. לפתע התקרבו אליו המון ערבי ובו גם מספר רעולי פנים שהחלו ליידות לעברו אבנים ולהקיף אותו. בנבנישתי שחשש לחייו שלף את נשקו האישי וירה פעם אחת באוויר כאזהרה ולאחר  שהפורעים המשיכו להתקרב אליו ירה לעבר פלג גופו התחתון של אחד מרעולי הפנים. מאוחר יותר דיווחו הערבים למפקדת התיאום והקישור באזור על גופתו של נער ערבי שנמצאה בסמוך. במשטרת ש"י עיכבו את היורה לחקירה ולקחו את נשקו לבדיקה בליסטית. במועצת יש"ע שיבחו את פעולתו הזריזה של תושב נחליאל וחיזקו את ידיו. בהודעה מיוחדת שפירסמה המועצה נכתב כי "אלמלא תושייתו ופעולתו המהירה בפתיחה בירי להגנה עצמית ובהזעקת כוחות הביטחון למקום לא מן הנמנע שהיינו עומדים מול מקרה נוסף של לינץ' של המון ערבי באזרח ישראלי. רק נוכחות צה"ל וההתיישבות היהודית  ביהודה ושומרון היא זו שמצליחה להביא לכך שמדובר באירועים נקודתיים בלבד, ובלעדיה חמאס היה משתלט תוך שעות על כל אזור יהודה ושומרון וההתפרעויות וירי הטילים היו מתפשטות לכל רחבי הארץ" – לשון ההודעה.

בהמשך היום פירסם גם מפקד חטיבת בנימין, אל"מ אמיר אבולעפיה את ממצאי התחקיר הראשוני שערך בשטח וממנו עולה כי התושב פעל ללא דופי.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד